Vene kosmoseaparaadid lendavad Kuule alates 2015. aastast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. aprill 2013 kell 14:54 

BNS kirjutab, et Venemaa kosmoseagentuur Roskosmos hakkab kosmoseaparaate Kuule lennutama alates 2015. aastast. Seal on edaspidi kavas luua jaamad ja observatooriumid, teatas agentuuri direktor Vladimir Popovkin reedel.

 

“Teadlased prognoosivad, et Kuu lõuna- ja põhjapoolusel on vett, kas seotud olekus või sidumata olekus, seda kõike on vaja uurida. 2015. – 2016. aastast alates me alustame selliseid projekte Kuul,” ütles Popovkin telekanalile Rossija24.

Tema sõnul on Kuu hõivamise projekt kuni 2030. aastani kavandatud nii, et suurendada võimalusi ja luua “alus edasisteks lendudeks, seal hulgas Marsile”.

“See [Kuu] on hea alus, sisuliselt on see suur kosmoseaparaat, millele võib paigutada hulga kasulikku lasti…On patt see kasutamata jätta,” ütles Roskosmose juht.

Ta lisas, et Maa loomuliku kaaslase hõivamine algab maandumisega Kuu pinnale, seejärel luuakse orbitaaljaam, toimetatakse kohale kuukulgurid, ehitatakse kuujaamad ja elumoodulid.

Venemaa viimane mehitamata missioon Kuule toimus 1976. aastal.

 

Allikas: BNS, New York Times

Foto: NASA

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt