AHHAA kosmonautikapäeval esineb Eesti kosmoseteadlaste eliit

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. aprill 2013 kell 11:19 

Reedel, 12. aprillil kell 15 esinevad AHHAA kosmonautikapäeval Eesti kosmoseteaduse suurkujud – Ene Ergma, Jaan Einasto, Mart Noorma. Pärast arutelu kostitab kosmiliste helidega Iiris. Sissepääs üritusele on kõigile tasuta, kirjutab portaal Alkeemia.

 

“Kosmonautikapäev on rajajoon, mis esimese orbitallennuga tähistab planetaarse inimese kosmiliseks muutumist.  Eestlane on ilmaruumiga rohkem, kavalamalt ja perspektiivsemalt seotud kui tänane inimene seda teab,” ütles sündmuse eestvedaja Igor Volke. “Meie mõõde semiosfääri, kosmosesse ja tulevikuperspektiividesse kangastuvad reedesel lühifoorumil ja järgneval meeleergastusel.”

Foorumi peateema on “Eesti teel maailmaruumi”. Astrofüüsik, Riigikogu esimees ja “kosmosemutt” Ene Ergma räägib kosmoseprogrammidest ja Eesti võimalikust seotusest nendega. Läbi videopildi jutustab rahvaluuleteadlane Mikk Sarv eestlastest kui täherahvast ning noor astronoomiahuviline Mari-Liis Aru viib publiku kurssi kosmose hõivamise ajalooga. Tagasi- ja edasivaadet inimkonna kosmilistele ambitsioonidele pakuvad Eesti tuntuim kosmoseteadlane ja universumi kärjekujulise struktuuri ja tumeda aine üks avastaja Jaan Einasto ning Eesti esimese satelliidi EstCube-1 eestvedaja ja värske Ökuli auhinna laureaat Mart Noorma.

Sündmusele paneb muusikalise punkti tähelaps Iiris – hinnatud lauljanna, kelle loomingus on esindatud nii astronaudid kui tulnukad ning sise- ja väliskosmilised dimensioonid.

 

AHHAA kosmonautikapäev leiab aset Tartu AHHAA (Sadama 1) lektooriumis reedel, 12. aprillil kell 15-18, sündmust salvestab Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!”. Sissepääs kõigile tasuta.

 

 

Allikas: Alkeemia

Fotod: Alkeemia, Daily Galaxy

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt