Insenerid tuvastasid 12 kergesti kaevandatavat asteroidi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. august 2013 kell 15:28 

Strathclyde ülikooli insenerid on maalähedaste objektide kataloogi läbi kammides leidnud tosin asteroidi, mida oleks võimalik suhteliselt lihtsalt juba olemasolevaid tehnoloogiaid kasutades Maa Lagrange’i punktidesse toimetada, et neid seal teaduslikel eesmärkidel uurida või nendelt jääd ja väärtuslikke mineraale koguda, vahendab ERR-i teadusuudiste portaal.

 

Maalähedasi objekte on peamiselt nähtud võimaliku ohuallikana ning planeedi lähistelt mööduvate komeetide ja asteroidide otsimiseks ning kaardistamiseks on tehtud märkimisväärseid jõupingutusi. Samal ajal hõlbustaks nende Maa-lähedasele orbiidile toomine tunduvalt Päikesesüsteemi uurimist.

Teadlane Daniel García Yárnoz leidis üheksat tuhandet maalähedast objekti sisaldava kataloogi läbi kammimisel tosin asteroidi, mille liikumiskiirust tuleks nende Lagrange’i punkti nügimiseks muuta vähem kui 500 m/s.

Samas nendib töörühm, et kaks Maale kõige lähemal asuvat Lagrange’i punkti on ebastabiilsed ja neid tuleks aeg-ajalt kohale tagasi nügida. Teguviisiga seonduvaid riske hinnates lisavad nad aga, et asteroidid triiviks lõksust põgenedes Maast eemale, mitte selle suunas. Viimaks oleks enamik hetkel sobilikest asteroididest nagunii piisavalt väikesed, et need suuresti Maa atmosfääris ära põleksid.

 

 

Loe pikemalt: ERR Teadus

Originaaluurimus: Celestial Mechanics and Dynamical Astronomy

Pilt: wreckamovie.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt