Uudiseid Soomest: mida ettevõtjad jõuluvanalt ootavad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. detsember 2013 kell 17:44Soome ettevõtjad ootavad jõuluvanalt …

… ettevõtlikkust, maksuvõlgnike registri kaotamist, palkade langemist, rahvusvahelisele turule pääsemise senisest suuremat toetamist, tulumaksu tõusu peatumist, ettevõtjatele sotsiaaltagatisi, maksusoodustusi tootearenduskuludele, koolide ja noorte oskuste arengusse lisavahendeid, positiivset ja tegusat suhtumist kogu riigis ja noorte tööpuuduse vähendamist.

Allikas: Taloussanomat

 

Soomet on tabanud rändebuum

Soomes on viimaste aastatega välja kujunenud suur riigisisese rände buum, mis on võrreldav eelmise vastava tippperioodiga 1970-ndatel, kui maapiirkonnad tühjenesid suure kiirusega.

320 omavalitsusest on võitjate poolel sadakond ja need on reeglina kas Uusimaa omavalitsused või suuremad ülikoolilinnaregioonid. Nii ongi Soomes linnade osakaal elanike koguarvus juba 70%.

2000-ndatel on üldse tegemist suurima rändega kogu Soome ajaloos.

Allikas: Helsingin Sanomat

 

Kahele kolmandikule soomlastest on internet oluline uudisteallikas

Kahele kolmandikule soomlastest on internet oluline uudisteallikas ja kuni 45-aastastest koguni 90% on sellise suhtumisega. 51% hinnangul interneti tähtsaim uudisteallikas on ajalehtede kodulehed, kuid 89% nendest ei kasuta ajalehtede kodulehte maksulisi teenuseid.

Allikas: M & M

 

Soomes plaanis vallavalitsus hankida eelarvevahendeid lotoga

Uusimaal paiknev Pukkila vald plaanis proovida täita valla eelarvet 1872 euro eest (90 senti iga vallaelaniku kohta) lotos osalemisega, kusjuures iga vallavalitsuse liige pidi välja pakkuma ühe lotonumbri. Kui aga selgus, et omavalitsus ei saa eelarvevahenditest lototada, pani seltskond vallaelanikke ise rahad kokku valla hüveks lototamiseks.

Allikas: Yle 1, 2

 

Rosatom ehitab Soome tuumajaama, saades selle kaasomanikuks

Rosatom ehitab uue tuumajaama Põhja-Soome, kuid sellega veel Rosatomi ja Fennovoima diil ei piirdu. Nimelt on Rosatomi korraldada ka välisfinantseerimise korraldamine, millega kaasneb pärast Rosatomi 34% suurune osalus uues tuumajaamas.

 

Allikas: Helsingin Sanomat

Foto: taloussanomat.fi

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt