Vastavastatud asteroid möödus napilt Maast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. oktoober 2013 kell 16:03Septembrikuu viimase reede öösel üllatas Venemaa teadlasi umbes 15-meetrise läbimõõduga asteroid, mida nad märkasid vaid üheksa tundi enne, kui see möödus Maast kõigest 11 300 km kauguselt, geostatsionaarsete satelliitide orbiidist madalamalt.

 

Ootamatult väljailmunud asteroid avastati Baikali järve lähistel asuvas uurimisjaamas. Teadlaste sõnul aktiveerib see juhtum taas debati Maast lähedalt mööda lendavate objektide ohutuse ning valitsuste ja kosmoseagentuuride ettevaatusmeetmete üle.

Tänavu veebruaris kukkus Uuralis Tšeljabinski linna lähedal alla 10 000 tonni kaaluv meteoriit, mille plahvatuses sai vigastada ligi 1500 inimest. Juhtumi tagajärjel levinud paanika sundis ÜRO-d ja Venemaa eksperte nõudma uue organisatsiooni loomist, mille ülesandeks oleks jälgida maalähedasi objekte.

Aastatel 2029 ja 2036 möödub Maast väga lähedalt suurem asteroid nimega Apophis mille diameeter on 325 meetrit ja mis võib häirida satelliitide tööd. Võimalus, et asteroid põrkub Maaga kokku, on üks 250 000-le.

 

 

Allikad: Infowars, Ufo Sightings Hotspot

Foto: csmonitor.com / Peter Spotts

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt