Video: roboti ja inimese esimene jutuajamine kosmoses

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. jaanuar 2014 kell 22:51Detsembris leidis aset ajalooline sündmus, kui Jaapani astronaut Koichi Wakata kohtus Rahvusvahelise Kosmosejaama (ISS) pardal oma elektroonilise rahvuskaaslase, robot Kiroboga. Kirobo on humanoidne robot, kes on programmeeritud küsimusi analüüsima ja valima oma sõnavarast sõnu vastuste konstrueerimiseks. Kuna vastused ei ole valmis ja nende genereerimine võib võtta aega, siis sellest tulenevalt on allolevas videos ka palju lõikamisi.

 

Kirobo startis Jaapani Tanegashima kosmosekeskusest ISS-i suunas 2013. aasta suvel kanderaketi pardal ning naaseb Maale 2014. aasta lõpus.

 

 

Vaata lisaks ka videot, kus Wakata tutvustab oma magamistuba, mis on telefoniputka suurune. Selles ruumis on lisaks voodile (seinale kinnitatud magamiskott) ka näiteks kaks arvutit –üks töötegemiseks ning teine pere ja sõpradega suhtlemiseks ja niisama interneti kasutamiseks. Kas sina kujutaksid ette, et kogu su eraelu on surutud nii tillukesse ruumi?

 

 

 

Allikad: Toyota EuropeDelfi ForteNASA

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt