Hea Uus Ilm saab reaalsuseks! Futurist kavandab laste tootmise teenuse turuletoomist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. detsember 2022 kell 17:06Maailma esimene laste “tootmise” inkubaatorteenus EctoLife reklaamib, et suudab aastas kasvatada 30 000 last. Teenus põhineb enam kui 50-aastasel murrangulisel teaduslikul uurimistööl, millesse on panustanud teadlased kogu maailmas. EctoLife’i kunstliku emaka inkubaator kujutab endast enneolematut laste ilmaletoomise viisi, kus loode kasvab idealiseeritud 100% kunstlikus keskkonnas, milleks on sajad läbipaistvad “kasvukaunad”. Kuigi õnneks on esialgu tegu vaid kontseptsiooniga, tekitab see kõhedusttekitav ulmestsenaariumi faasis projekt suure küsimuse: kuhu suunas maailm (teadlaste vaimusilmas) liikumas on?

 

EctoLife’i beebifarm välistab inimsünnituse “nõrgad kohad”

See kõik on praeguses etapis siiski vaid kontseptsioon, Berliinis asuva “produtsendi, filmitegija ja teadussuhtleja” Hashem Al-Ghaili vaimusünnitis. EctoLife’i inkubaatorit pole kohe plaanis ehitama hakata, see on lihtsalt ulme, mille Al-Ghaili on viljakuse uuringute praegusest seisust ekstrapoleerinud.

Idee on välja käidud diskussiooni alustamiseks ja argumentide esitamiseks uue lapsevanemaks olemise mudeli poolt, mis Al-Ghaili arvates on võimalik aastate pärast teoks teha ja aastakümnete jooksul levitada ja juurutada.

Al-Ghaili argument kõlab umbes nii: rasedus ei ole lõbus. See võib olla kurnav, valus, iiveldamaajav, pealetükkiv, ebamugav ja mõnikord emale ka ohtlik ning on ka igasuguseid viise, kuidas see lapse jaoks ebaoptimaalne võib olla. Kui tulevane ema rasedana suitsetab, pidutseb või ka liiga palju stressab, või kui ta haigestub teatud haigustesse või kui ta lihtsalt ei mängi oma kasvavale kõhule piisavalt Mozartit, ei pruugi ta oma lapsele parimat algust anda.

 

Ideaalsed tingimused ja pidev “kvaliteedikontroll”

Al-Ghaili ütleb, et teadus ei ole kaugel sellest, et suudaks jäljendada ideaalseid rasedustingimusi kontrollitud temperatuuriga ja infektsioonivabas emakas. Kunstlik nabanöör võib pakkuda hapnikku ja toitumist, kuna see hõljub kunstlikus lootevees, mida värskendatakse pidevalt täpselt kohandatud hormoonide, antikehade ja kasvufaktoritega. Beebijäätmed saab eemaldada, juhtida läbi bioreaktori ja muuta ensümaatiliselt tagasi “püsivaks ja jätkusuutlikuks värskete toitainete tarnimiseks”.

Väikesed kõnemasinad aitavad veenduda, et loode saab ka parima võimaliku ajutoite. Pidevalt räägitakse klassikalisest muusikast, mis lootele imeliselt mõjub (ja milleks vanematel annet napib), aga tänapäeval on teada fakt, et ka ema enda rahustav hääl aitab alustada ema-lapse vahelise hindamatu sideme loomist.

Pidevalt jälgitakse elutähtsaid näitajaid – nagu ka etteaimatavaid füüsilisi defekte ja geneetilisi kõrvalekaldeid. Reaalajas ilmuvad andmed teie väikese Tamagotchi kohta telefonirakenduse kaudu ekraanile koos reaalajas lapse kasvamist jälgiva HD lootekaameraga tehtud võtetega ning võimalusega kerida aeglustatud videoid teie lapse arengust alates embrüost kuni peatselt sündiva 9-kuuse beebini …

… ja potentsiaalselt kaugemalegi. Inimlapsed on loomariigis ühed abitumad ja vähearenenud järglased. Miks me ei võiks emaüsast välja hüpata ja teha juba viis minutit hiljem oma esimesed kõikuvad sammud, nagu vasikas seda teeb? Põhjus on selles, et meie aju on naiste puusade jaoks liiga suur; oleme sündinud “alaküpsetatuna”, pehme ja painduva koljuga, teistest loomadest mitu kuud arengus maha jäänud. Kuid EctoLife EZ-Wombis pole sellist bioloogilist piiri. Võite katsetada palju pikemate rasedusperioodidega ja tulemused võivad olla suurepärased.

 

Mõeldud on ka emotsionaalsele küljele

Kui see kõik kõlab teie jaoks pisut ebaisikuliselt, külmalt ja kaugena, on Al-Ghailil rohkem tehnoloogiat teie meele rahustamiseks. Kui arvate, et võiksite igatseda tunnet, kuidas laps kõhus põtkib? Pole probleemi! Haptiline (kompimismeelelt puudutav) ülikond võib selle tunde anda iga lapsevanema jaoks, kes seda soovib, ja ainult siis, kui seda soovitakse. Kas soovite näha elu algust oma lapse vaatevinklist? Pande pähe VR-peakomplekt ja häälestage 360-kraadine kaamera vastavale funktsioonile!

Ja kui te ei soovi mõelda selle peale, et teie kallis rõõmupall kasvab koos teise 400 kaunaga beebilaboris, kus on 75 laboratooriumi ja mis pumpab välja 30 000 last aastas, võite saada omaenda koju paigaldatud toiteploki, millega mõne aja pärast võite beebile õe-venna lisaks hankida.

Kas on ka miinuseid? Võib-olla ei saa te sama intensiivset inimliku sünnituse kogemust nagu miljardid vanemad enne teid, kuid teisest küljest asute oma esimesele lapsevanematöö päevale füüsiliselt värske ja hästi puhanuna, selle asemel, et tunda end parasiidi poolt asustatud organismina, mis on habras ja kipub “parasiidi” lahkumisel kogema põrgulikku valu. Arvestades viimase asjaoluga on Al-Ghaili kindel, et mõned emad otsustavad nuppu vajutada ja vaadata, kuidas väike kaun avaneb.

 

Võimalus neile, kes loomulikul teel lapsi ei saa

Al-Ghaili arvates on see ühtlasi ka ainuke võimalus neile vanematele, kes ei saa loomulikul teel rasestuda või lapsi sünnitada. Aga kui meetod on lihvitud ja tõestatud, muutub see valikuvõimaluseks kõigile tulevastele vanematele, ühendades hõlpsasti IVF-i, geneetilise sõeluuringu, embrüo valiku, geneetilise potentsiaali modelleerimise ja geenitehnoloogiaga, mis on praegu teadaolevalt kiiresti arenemas.

Kui vastav võimalus on saadaval, võib see tunduda üsna atraktiivne valik inimestele, kellele meeldib idee lapsest, kuid kes ei mõista, miks nad peaksid lapse saamiseks läbima raseduse ja sünnituse katsumused. Pole vaja isegi töölt vaba päeva, vaid lihtsalt hoidke pärast kontoritööd oma kallimaga käest kinni, suunduge beebifarmi ja pange vanemana elule alus. EctoLife varustab teid isegi tasuta geenitestiga, veendumaks, et te ei lähe koju vale lapsega.

 

Vaata täpsemalt allolevast videost:

 

Allikas: newatlas.com

 

Tõlkis Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt