Mõttekoht: kas hirm vabaduse ees on kutse fašismile?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. jaanuar 2023 kell 18:49David Icke’i kodulehel Julian Rose’i sulest ilmunud artikli lähtekohaks on dr Erich Frommi põhjapanev teos “Hirm vabaduse ees” (avaldatud ka kui “Põgenemine vabadusest”), mis põhineb seisukohal, et selleks, et mõista ühiskonna peamiste suundumuste taga olevaid ajendeid, tuleb paljastada seda toitvad psühholoogilised jõud. Alles mõistes “vabadusehirmu” olulisust, on võimalik mõista ka praegu ühiskonna arterites vohava psühhoosi mürgist koostist.

 

Julian Rose on Ühendkuningriigi mahepõllumajanduse varajane teerajaja, kirjanik, rahvusvaheline aktivist, ettevõtja ja elustiili õpetaja. Ta on Hardwick Alliance for Real Ecology HARE kaasasutaja. Julianii sulest on ilmunud põnev raamat “Overcoming the Robotic Mind”. Järgnevalt analüüsib ta oma kogemuse põhjal seda, mis kujundab ühiskonna valitseva klassi esindajatest sageli psühhopaadid, kellele jaoks eesmärk pühendab abinõu.

Suur osa ühiskonnast on valmis andma järele tajutava(te) võimutegelase(te) tahtele. Teha seda, mida nõutakse, seadmata kunagi kahtluse alla ametivõimude tegevust, nende loodud seaduste loogikat ega ratsionaalsust.

 

Mis motiveerib inimest tegutsema ja käituma?

Tõenäoliselt kõige tuntum näide lähiajaloost on Saksa ühiskonna masside käitumine Adolf Hitleri võimuletõusu ajal. Raamatus “Hirm vabaduse ees” pü

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt