Kvantfüüsikast ja alateadvusest dokumentaalfilmis “Küsi ja sulle antakse”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. jaanuar 2023 kell 17:10Foto: YouTube

2008. aastal loodud 12-osalises Dimitry Halley dokumentaalfilmis „Küsi ja sulle antakse“ selgitatakse kvantfüüsika ja alateadvuse lahutamatut suhet. Filmis kasutatakse kvantfüüsikat selleks, et näidata, kuidas inimene alateadlikult loob enda ellu ise „mürgiseid“ mustreid või olukordi. Filmis tuuakse mitmetahuliselt välja, kuidas alateadvus ei ole ainult psühholoogiline konstruktsioon, vaid et see on psühhofüüsiline ja võimeline sekkuma füüsilisse valdkonda.

“Esmalt tuleb meil muuta viisi, kuidas me maailma näeme, seejärel muutub maailm”

– Dimitry Halley

 

See, millesse me usume, millele tähelepanu pöörame ja millest mõtleme, loob järjepidevalt meie iga järgnevat hetke ja päeva, meie tervet elu. Nagu ka info, mida me iga päev tarbime ja omaks võtame. Sellest kõigest kujuneb välja meid ja meie reaalsust juhtiv „programm“, mis kutsub me ellu kõike, millesse usume või milles veendunud oleme. Seepärast on väga kriitilise tähtsusega enda sisemaailma mõistmine ja teadvustamine. Teadvustamine, mida me enda teadlike või ebateadlike valikute ja uskumuste näol oma ellu loome. Ja nii me loome kogu aeg.

Seni kuni inimene ei näe enda vastutust oma igapäevase loometöö eest (mõtete, uskumuste, veendumuste näol), ei lõpe ka tema kannatused. Seni kuni inimene ei teadvusta endale ennast ja oma tegelikku loomejõudu, toimib ta ennasthävitavalt.

 

Dokumentaalfilmi leiad siit:

 

Eraldatuse illusioonist (piiratus, tinglikkus, lõplikkus, hirm) vabanemine toimub läbi täieliku vastutuse võtmise iseenda elu loomise eest, teadvustades, et oleme piiritu ja lõputu teadvuse loomejõud, mitte väike, jõuetu ja “vaid välistest asjaoludest ja süsteemidest” sõltuv inimolend.

 

Toimetas Anneli Roots

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt