Nikola Tesla müüt: Kas ta on väljamõeldud tegelane?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. november 2019 kell 14:52Nikola Tesla. Foto: avalik omand

Üks teema, mis ühendab nii tavainimesi kui ka “tõeotsijaid“, on suur kiindumus ühte erakorralisema imidžiga inimesse ajaloos – kes on Nikola Tesla (1856–1943). Paljude arvates oli ta suur leiutaja ja allasurutud geenius, kes kirjutati ajalooraamatutest välja. Väidetavalt varastasid võimud tema parimad tööd (sh vabaenergia avastuse) ja arendasid neid üldsuse eest salaja edasi ning hiljem kasutati just Tesla tehnoloogiat ka 9/11 sündmustes kaksiktornide hävitamisel.

 

Aga mida me tegelikult teame Nikola Teslast? Paistab, et ka ülaltoodud väidete esitajad pole ise vaevunud uurima Nikola Tesla tööde ja info esmaseid allikaid. Nimelt, kui seda oleks tehtud, oleksid Tesla-promootorid märganud, et mehe enda sõnad lükkavad ümber enamiku kui mitte kõik tema kohta levivatest väidetest.

Artikkel põhineb Austraalia vabakutselise uurija John le Boni uurimistööl ja vestlussaadetel.

 

Tesla oli suur leiutaja, ta jäeti ajalooraamatutest välja!

Need väited võivad olla tõesed, aga kui küsida tüüpilise inimese käest, kes seda väidab, et ta esitaks mõned asitõendid oma jutu kinnitamiseks, siis tõenäoliselt saab ta vihaseks. Kuidas võib keegi üldse kahelda Tesla saavutustes?

Tuleb välja, et enamikku (kui mitte kõiki) populaarseid vandenõuteooriaid usuvad kõige rohkem sellise pühendumusega inimesed, kes ise ei vaevu mitte kunagi analüüsima tõsielul põhinevates raamatutes esitatud infot. Olgu siis tegu kas Tesla, viljaringide, iidsete tulnukate, Roswelli intsidendi, Hitleri kõrgtehnoloogia või mistahes muu laialtlevinud “vandenõuteooriaga“ – nende uskujad ammutavad üldjuhul oma info teise- ja kolmandajärgulistest allikatest, tihtilugu History (või mõne sarnase kanali) dokumentaalfilmist, millel pole reaalsuse ega esmaste allikatega mitte mingit seost, sama hästi võinuks nad vaadata animasarja “The Flintstones“.

 

Miks sa arvad, et just sina Teslast kõike tead?

Esiteks, John le Bon on vaevunud lugema Tesla enda sõnu väljaannetest, mis tema eluajal trükiti – neid võib lugeda “esmasteks allikateks“. Selline lähenemine uurimistöösse võib tunduda vanamoeline nüüdisaegsetele “uurijatele“, kes toetuvad Youtube’i videotele, kust nad oma (vale)informatsiooni ammutavad.

 

Miks on Nikola Tesla lugu oluline?

On kaks suurt põhjust, miks Tesla historiograafia ajaloo analüüs on kriitiliselt oluline tõelisele skeptikule.

Esmalt, Teslale toetub 9/11 terrorirünnakute “suunatud vabaenergia tehnoloogia“ teooria. Dr Judy Wood väidab, et kaksiktornid hävitati “suunatud vabaenergia relvadega“, mis arendati välja Tesla tehnoloogia põhjal, mille leiutajalt oli varastanud Morganite pangandusperekond. Tänase päevani on kõigest väga väike protsent lääne ühiskonnast teadlik teooriast, et 9/11 rünnakutes ei kasutud üldse lennukeid ja paljud nendest inimestest usuvad Judy Woodi “vabaenergia“ teooriaid. Kui me saame aga tõestada, et kogu Tesla narratiiv on müüt, siis langeb Judy Wood kohe mängust välja.

Teiseks, Tesla müüt demonstreerib täpipealt tüüpilise inimese (uurija või mitte) mõttemaailma. Kui sa hakkad mõistma, et meil pole mitte ühtegi usaldusväärset tõendit enamiku (kui mitte kõigi) Tesla kohta käivate müütide kohta ja võrdled seda, millise veendumusega Tesla müüdist kinni hoitakse, siis on kõnekas näha, kuivõrd vähe uurimistööd teevad need, kes ennast uurijateks nimetavad ja kuivõrd vähe “tõde“ läheb päriselt korda nendele, kes peavad ennast nn tõeliikumise osaks.

 

Kas Tesla oli teadusismi üks esimesi suurpreestreid?

Kas Nikola Tesla oli üks esimesi avakosmose propageerijaid, kes viitas, et Marss on füüsiline koht, kuhu saab minna ja kus eksisteerib elu?

Kui Tesla tõesti väitis midagi planeetidevahelise kommunikatsiooni kohta, siis on siin ilmselge ebakõla: ühelt poolt on tema puhul tegemist süsteemivastase tegelase ja leiutajaga, kes oli aastaid oma ajast ees ning kelle töid ja te

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt