Pensionär maksis enda loodud rahaga. Miks ministeerium selle 75 aastaks salastas?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. detsember 2019 kell 16:16Telegrami toimetusega võttis ühendust pensionär Vallo O (täisnimi toimetusel teada), kes rääkis loo, mis kahtlemata mõtlema paneb. Nimelt võitis ta ühe Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) poolt väljakuulutatud oksjoni ja tasus selle eest omaloodud makseinstrumendiga. Kas see kehtib või mitte, oleneb mis nurga ja milliste seaduste järgi seda vaadata. Huvitavaks teeb juhtumi aga see, et kui tegu oli kehtetu makseinstrumendiga, siis miks see 75 aastaks salastati? Intsident võttis aset 2018. aastal, mil rahandusministriks oli Toomas Tõniste.

 

Lugu ise on järgmine. Eesti Vabariigi rahandusministeeriumi alluvuses tegutsev RKAS on administratiivüksus, mis loodud riigivara haldamiseks. Väherentaabli vara müügiks korraldatakse oksjoneid, et vabaneda kulukatest objektidest. Antud tehingus oli kauplemisobjektiks õigusjärgsetelt omanikelt ostu-müügitehinguga omandatu. Vähemalt selline teave ringleb avalikes kanalites.

Pensionär Vallo O märkas avalikult esitatud kutset pakkumiste tegemiseks ning otsustas enda elujärje parandamiseks oksjonil osaleda. Soovides olla kindel enda pakkumuse paremuses, langetas ta otsuse pakkuda summas, mis ületaks võimalikke konkurente. Pakkumise tingimustes oli esitatud nõue pakutavast 10% suuruse ülekandena ettemaksu näol või pangagarantii. Samas ei esinenud keeldu tasuda ettemaksuna kogu pakutav summa, mida Vallo O ka tegi, väljastades 100% kogu tema poolt nõustutud summa, milleks oli 50 miljonit eurot.

Pakkumine oli loovutatud teadmisega, et tehinguks deponeeritakse 45 miljonit eurot, lisades pakutavale 5 miljonit eurot ehk 10% üldsummast töötlemistasuks, mis on levinud tava. Et olla kindel tehingu toimumises, otsustas pensionär Vallo O adresseerida ja deponeerida tehingus kasutatava makseinstrumendi otse rahandusministri hr Toomas Tõniste nimele, mis Vallo O sõnul ankurdus tagasivõtmatult rahandusministeeriumisse.

(Vahemärkus – Vallo O kas

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt