Teistsugune seisukoht: Kahe aktsiaseltsi vaheline Tartu rahu on kehtetu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. veebruar 2020 kell 10:42Foto: Tartu rahu delegatsioon. Vasakult Ants Piip, kindralmajor Jaan Soots, rahusaatkonna esimees Jaan Poska, Julius Seljamaa, Mait Püüman (vm.ee)

“Ajal, kui EESTI tähistab Tartu rahu sajandat aastapäeva, vaikivad kõik erakonnad ja massajakirjandusväljaanded AS EESTI VABARIIGI õigusetusest Tartu rahuga pooltele sätestatud õigustele,” kirjutab oma Facebooki lehel ettevõtja ja vabamõtleja Raivo Orgusaar. Ja ta ei jaga selles osas NSVL-i või Vene Föderatsiooni endisi või praegusi seisukohti, vaid mehe sõnul mängivad siin rolli hoopis teistlaadi (juriidilised) põhjused.

 

“Paljud on ilmselt ootuses, millal Venemaa Riigiduuma tunnistab Tartu rahulepingut ja võtab seega ka omaks kohustuse järgida Tartu rahu kokkuleppe järgset riigipiiri,” ütleb Orgusaar ja lisab:

“Just kõikidele Nendele, kes ei tea veel massajakirjanduse ja ajaloolaste valede tõttu Eesti tegeliku minevikku, Nendele ma teatangi, et seda Eesti Vabariiki, mis sõlmis mainitud Tartu rahulepingu, enam alates 1934. aasta 12.-st märtsist olemas ei olegi, nagu pole praeguse Vene Föderatsiooni näol olemas enam ka teist osapoolt, NSVL õigusjärglast…”

Asja selgitab ta pikemalt lahti oma videoblogis Terve Elu Telepilt:

Peegelpilt. Kahe AKTSIASELTSI vaheline Tartu rahu on kehtetu.

Paljud on ilmselt ootuses, millal Venemaa Riigiduuma tunnistab Tartu rahulepingut ja võtab seega ka omaks kohustuse järgida Tartu rahu kokkuleppe järgset riigipiiri.Just kõikidele Nendele, kes ei tea veel massajakirjanduse ja ajaloolaste valede tõttu Eesti tegeliku minevikku, Nendele ma teatangi, et seda Eesti Vabariiki, mis sõlmis mainitud Tartu rahulepingu, enam alates 1934. aasta 12.-st märtsist olemas ei olegi, nagu pole praeguse Vene Föderatsiooni näol olemas enam ka teist osapoolt, NSVL õigusjärglast…Vaadake ka Viktor Siilatsi salvestust:https://www.youtube.com/watch?v=tEmddxak5DMning kuulake vabadussõdalaste nimme unutusse jäetud hümni:https://www.youtube.com/watch?v=btXynDxdo2Y&t=2s

Posted by Terve Elu Telepilt on Pühapäev, 2. veebruar 2020

 

Raivo soovitab lisaks:

Vaadake ka Viktor Siilatsi salvestust:

ning kuulake vabadussõdalaste nimme unutusse jäetud hümni:

 

Mida arvad Raivo Orgusaare mõtetest ja seisukohtadest Sina, hea lugeja?

 

Allikas: Raivo Orgusaare FB, Raivo Orgusaare Brighteon

Foto: Tartu rahu delegatsioon. Vasakult Ants Piip, kindralmajor Jaan Soots, rahusaatkonna esimees Jaan Poska, Julius Seljamaa, Mait Püüman (vm.ee)

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt