Todaševi lähedased nõuavad FBI vastutusele võtmist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. juuni 2013 kell 21:51Poolteist nädalat tagasi FBI poolt maha lastud Ibragim Todaševi lähedased ning Ameerika-islami suhetele pühendunud organisatsioon (Council on American-Islamic Relations, CAIR) nõuavad mehe tapmise osas põhjalikku uurimist. Alguses teatati, et mees ründas agenti noaga ja tapeti enesekaitseks, siis selgus aga, et Todašev oli relvastamata ja tapeti tema advokaadi sõnade kohaselt seitsme lasuga.

 

Tapetud tšetšeeni isa ütles Venemaal toimunud pressikonverentsil, et tema arvates lasti ta poeg maha, sest ilmselt oli tal informatsiooni, mis avalikuks ei tohtinud tulla. Isa nõuab samuti uurimist, sest pidas kummaliseks, et FBI võib lihtsalt kellegi koju sisse murda ja inimese maha lasta. Isa näitas avalikkusele ka pilte poja laibast.

Todaševi advokaat iseloomustas tapmist kui õigusmõistmiseta hukkamist: “Miks teda kuulati üle kolm korda ilma advokaadi juuresolekuta? Miks sellest ei ole mingit lindistust? Miks seitse lasku? Ja miks ma peaksin nende versiooni uskuma? Miks arvavad Ameerika politsenikud, et nad võivad teha kõike, mida nad tahavad?”

CAIR-i Florida juht kommenteeris: “Me oleme saanud FBI usaldusväärsetelt allikatelt kinnituse, et Ibragim oli tõepoolest relvastamata, kui teda seitse korda lasti, võib-olla isegi selja tagant. See on väga häiriv.” Isa avalikustatud piltidelt on tõepoolest näha kuni seitset kuulihaava, millest üks asub kuklas.

Ka Todaševi abikaasa kaitses meest ning ütles, et neil polnud kodus ühtegi relva, oli vaid katkine mõõk, mis oli seinakaunistuseks. Tema sõnul võis mees küll vahel äkiline olla ja naine oletas, et mees tõusis lihtsalt hoogsalt püsti ja proovis teda juba viis tundi tema enda kodus üle kuulanud politseinikest lahti saada.

Perekonna advokaat sõnab samuti, et meest polnud arreteeritud, mis tähendab, et tal oli vaba voli ülekuulamine ära lõpetada.

 

 

 

Allikad: Infowars, Daily Mail

Foto: infowars.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt