Pealtnägijad: Džohhar Tsarnajev ei tulistanud politseinikku

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. mai 2013 kell 10:36tsarnajevVäidetavate Bostoni pommipanijate ja politsei vahel toimunud tulistamise pealtnägijad teevad niigi segase loo veel segasemaks ja väidavad, et politseinik Richard H. Donohue Jr haavas eluohtlikult hoopis tema kolleegide poolt tulistatud kuul, vahendab Infowars.com.

 

Enne on süüdistatud Tsarnajeveid nii politseinik Sean Collieri tapmises kui ka Donohue tulistamises, mis sobib looga, et kahtlusalused proovisid meeleheitlikult politsei eest põgeneda neid tulistades ja improviseeritud pomme visates.

 

Mõrad ametlikus versioonis

Juba mõni aeg tagasi avaldati sündmuspaigast video, millelt jääb mulje, nagu üritaks vennad alla anda, kui politseinikud nende pihta tule avavad. Videolt võib kuulda, kuidas vennad karjuvad politseile, et need asja rahulikumalt võtaksid ja et nemad pole pole süüdi. Videolt pole näha, et Tsarnajevid vastu tulistaksid.

Tamerlan Tsarnajevi tädi on väitnud, et alasti mees, kes sündmuspaigal arreteeriti ja kellel juurdlusega ametivõimude väitel midagi tegemist ei ole, oli siiski Tamerlan. Ametliku versiooni kohaselt sai vanem Tsarnajev tulistamises kriitiliselt vigastada, kuid võib olla, et ta tapeti juba vahi all olles.

Ametlikus versioonis kahtlejad usuvad, et vennad olid vaid suurema operatsiooni liikmed või et nad meelitati lõksu FBI poolt. Poiste ema väidab järeleandmatult, et tema lapsed on süütud: “Need on kõik valed ja silmakirjalikkus.” 

“Sõbralik tuli”

Ajaleht Boston Globe kirjutab, et tunnistajate sõnul sai Donohue kuuli siis, kui Džohhar oli juba autos ja üritas sündmuspaigalt põgeneda. Politseinikud tulistasid autot ja ilmselt tabas üks nende tulistatud kuul ka kolleegi, sest tunnistajad mäletavad selgelt, et politseinik kukkus pärast seda, kui Tsarnajev juba autoga minema sõitis. Raporti kohaselt polnud tal selleks ajaks isegi mitte relva. Sündmuspaigalt leitigi ainult üks relv, mis ilmselgelt ei saanud teha nii palju kahju, kui politseinike tulistatud ligi 300 kuuli.

Donahue jooksis sündmuspaigal peaaegu verest tühjaks ja viidi haiglasse väga kriitilises seisus, kuid nüüd arvatakse, et ta võib täielikult paraneda.

Kui politseinikud Džohhari järgmisel õhtul taas leidsid, oli ta ilmselt samuti relvastamata, mis muudab absurdseks ka väited, nagu oleks tol õhtul taas kahepoolne tulevahetus toimunud.

 

N-ö sõbralikku tuld ehk siis olukorda, kus keegi saab õnnetult kannatada oma liitlaste käe läbi, tuleb USA-s tihti ette. Möödunud aasta augustis sai Empire State Buildingu juures toimunud tulevahetuses viga 9 süütut inimest, veebruaris toimunud Christopher Dorneri tagaajamise käigus tulistasid politseinikud samuti kahte meest, keda nad ekslikult kahtlusaluseks pidasid.

 

 

Allikad: Infowars, Boston Globe

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt