Tsarnajevite onu oli abielus CIA tippametniku tütrega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. mai 2013 kell 14:25 

Vabakutseline ajakirjanik, ajaloolane ja majandusanalüütik Frederick William Engdalh kirjutab Voltaire.net’is, et vendade Tsarnajevite meedias esinenud onu Ruslan Tsarni (algselt Tsarnajev) oli abielus Samantha Fulleriga, kes on 20 aastat CIA-s töötanud ja islamiäärmuslastele spetsialiseerinud poliitanalüütiku Graham E. Fulleri tütar.

 

Graham Fuller on see isik, kes president Ronald Reagani valitsusajal veenis nii Reaganit kui ka CIA tollast juhti William “Bill” Caseyt värbama moslemist salafiste (salafismi liikumise põhimõtteks on salafija ehk naasmine “esiisade” (salaf) juurde – toim.) Saudi Araabiast, Pakistanist ja mujalt, et koolitada neid välja sissisõja jaoks Afganistanis Nõukogude Liidu vastu võitlema.

Üks neist CIA värvatutest ja personaalkoolituse saanud võitlejatest oli Engdahli sõnul ka Osama bin Laden. Neid võitlejad kasutati ka külma sõja ajal Tšetšeenias ja Kasahstanis.

Graham Fuller on töötanud ka Pentagonis ja parempoolsete neokonservatiivide RAND Corporationis, mis on samuti seotud CIA-ga.

Vendade Tsarnajevite onu, Fulleri tütrega abielus olnud Ruslan Tsarnajev omakorda töötas USA välisabiorganisatsioonis USAID, mis on CIA rindeorganisatsioon ja mille kaudu abi andmise ja demokraatia edendamise sildi all sekkutakse teiste riikide sisepoliitikasse.

 

Ruslan Tsarni: Poisid on luuserid

Pärast Bostoni pommiplahvatusi andis Ruslan mitmeid kommentaare ajakirjandusele. Näiteks ütles ta, et poisid võivad tõesti terroristid olla, kuna tema arvates on tegu luuseritega. “Me oleme moslemid, me oleme tšetšeenid, me oleme rahvuselt tšetšeenid,” kinnitas poiste onu Ruslan Tsarni USA meediale. “Keegi on nad äärmuslasteks muutnud,” ütles ta. “Mitte minu vend.”

Tsarni sõnul tulid tema vennapojad Ühendriikidesse 2003. aastal Kõrgõzstanist ja neile anti asüüli. Tema sõnul olid poisid aga “luuserid”, kes ei suutnud Ameerika eluga kohaneda. Onu arvates võis poistest terroristid teha viha nende vastu, kes oma eluga paremini toime tulid.

 

 

Allikad: Verkkomedia, Voltairenet, Global Research, Progressive Press, Mad Cow Morning News, USA Today, Telegram 

Fotod: FBI, Fox News Insider

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt