Pressivabadus ja “Ulmefilm” ehk millal küsis peavoolumeedia viimati, miks kukkus kokku WTC 7?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. mai 2017 kell 10:16ulmefilmTäna, 3. mail on maailma pressivabaduse päev. ÜRO peaassamblee märkis selle päeva ligi 25 aastat tagasi selleks, et juhtida rahvusvahelise üldsuse tähelepanu pressivabaduse põhimõtetele, kaitsta meedia sõltumatust ning austada neid ajakirjanikke, kes on kaotanud oma elu ametikohustusi täites. Täna on paslik meenutada, et kuna Eesti peavoolumeedia vältis järjekindlalt 9/11-ga seotud ametlikust versioonist erinevate teooriate käsitlemist, ilmus 1. augustil 2012 internetti aadress www.ulmefilm.ee ja sinna esimene osa “Ulmefilmi” kolmeteistkümnest seeriast. Esimese poole aastaga kogus 9/11-st, teistest vandenõuteooriatest, tervisest ja vaimsusest rääkiv videoblogi ligi 450 000 vaatamist. Kui seriaal sai aastaseks, oli vaatajate arvu öelda juba üsna raske, sest “Ulmefilm” oli tänu Torrentile ja teistele failijagamise keskkondadele hakanud elama oma elu. “Ulmefilmi” kodulehe statistika andmetel oli 2,5 aasta järel sealt otse erinevaid “Ulmefilmi” osi laetud üle miljoni korra. Sel suvel videoblogi 5-aastaseks sünnipäevaks vaatame need numbrid aga uuesti üle.

Muide, ilma “Ulmefilmita” ei oleks teie ees ka Telegrami, mis filmi tegemisest välja kasvas.

 

 

Filmi esimene osa siin, kõiki osasid saad vaadata aadressil www.ulmefilm.ee.

Pärast 2012. aasta 13. augustit, kui “Ulmefilmi” kõik 13 osa olid internetis saadaval, saadeti “Ulmefilmi” tutvustav meil koos linkidega ka 370 riigiteenistujale, teiste hulgas said e-kirja presidendi kantselei töötajad, valitsus, riigikogu, ministeeriumide juhtkonnad (ja pressiteenistused), saadikud Euroopa Parlamendis ja esindajad Euroopa Komisjonis, EV diplomaadid ÜRO-s, Riigikohtu juhtivtöötajad ja õiguskantsler.

Kiri oli järgmine.

Head Eesti juhid ja juhtivad riigiteenistujad

President Toomas Hendrik Ilves ütleb oma kodulehel järgmised sõnad:

“Ainult meile endile, meile kõigile, kuulub privileeg ja samas kohustus otsustada, kuidas me edasi läheme ja millise Eesti me oma lastele pärandame.”

Lähtudes eelseisvast, tundsime endal õigust ja ka kodanikukohustust teha eestlastele emakeelne film, näitamaks maailma tõelist, ulmelisena tunduvat palet, mis mõjutab otseselt meist igaüht.

Algsest ühe filmi projektist kasvas välja 13-osaline “Ulmefilm”, kokku 10-tunnine sari, mis lahkab muu hulgas sügavuti 11. septembri sündmusi 2001. aastal USA-s. Kui juba vaadata pelgalt organisatsiooni Architects & Engineers for 9/11 Truth uuringuid, ei tohiks küll kellelegi arusaamatuks jääda, et 11. septembri sündmused ei ole sellised, nagu on kajastanud ametlik raport või massimeedia. Juhul, kui nii oleks, peaks koolisüsteem oma õppekavad üle vaatama, sest paljud raportis välja toodud faktidest ei ole kooskõlas põhikoolis õpetatavate füüsikaseadustega.

Samuti näitab film eestlastele väga valusat laenude teemat ja seda, kuidas praegune rahandussüsteem on võlts ning intressidena nõutavat raha ei ole tegelikult olemaski.

“Ulmefilmi” saab vaadata ja alla tõmmata aadressilt www.ulmefilm.ee. Samas kohas rubriigi “Laadi alla” alt leiate ka iga osa kohta eraldi tutvustuse.

Loodame, et te ei pea paljuks 10 tundi oma ajast selle filmi vaatamise peale kulutada. Seda enam, et kahe esimese nädala jooksul on juba filmi pilootosa erinevate kanalite vahendusel näinud üle kahe tuhande inimese ja sellise trendi jätkumisel on filmi näinud või sellest kuulnud peagi kõik eestlased.

Head filmivaatamist!

Sõbralikult tervitades
Hando Tõnumaa
Ulmefilmi koostaja
&
Mariann Joonas
Ulmefilmi toimetaja ja pressiesindaja

 

“Ulmefilmi” vaatamise statistika järgi võib väita, et tänaseks on julgelt pooled eestlased seda näinud ja kes veel pole, siis Ulmefilm.ee ootab Sind. Head pressivabaduse ning ühtlasi ka sõna- ja mõttevabaduse päeva!

PS. Kas sina tead, kuidas sai 11. septembril 2001 New Yorgis kokku kukkuda kolmas torn WTC 7, kuigi sinna ei lennanud sisse mitte ühtegi lennukit?

 

Vaata lisaks: LinnavalitsusUlmefilmUlmefilmi Facebook

Pilt: ulmefilm.ee

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt