Video: klassikalised kinotehnikad, millega muu hulgas lavastati ka Apollo Kuu-missioonid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. september 2022 kell 15:35



Foto: Canva

John le Bon vaatleb klassikalisi filmitootmistehnikaid professionaalses kinonduses. Tihti kasutatakse taustadekoratsioone (inglise keeles backdrop) selleks, et luua illusioon palju suuremast maastikust või palju pikemast tänavast kui see, mis tegelikkuses eksisteerib. Seni kuni kaamerad on paigutatud ja suunatud nii, et näiv taust ja esiplaan jäävad kaadrisse, võivad need kaks tunduda niivõrd kokku sulavat, et ebateadlik vaataja ei pruugi seda märgata. Artikli lõpust leiad nii eestikeelse pealelugemisega video kui ka originaalvideo.

 

See on filmitootmises hästi tuntud nipp. Vaataja ei pruugi üldse märgata taustade kasutamist, kui ta on kriitilise mõtlemise välja lülitanud ning lihtsalt naudib etendust, näiteks kui ta on meelelahutuslikel eesmärkidel kinos. Samuti võib vaatleja teadlikult välja lülitada oma kriitikameele, kui ta vaatab filmimaterjali, mida ta on juba eos reaalsuseks tunnistanud.

Nüüd, kui te teate, mida otsida, vaadakem kahte professionaalselt toodetud filmi, et näha, kas märkate taustapilti ehk backdrop’i.

Esimesed kaadrid on pärit 1939. aasta filmist “Võlur Oz” (“The Wizard of Oz”), mille peaosas on Judy Garland. Kas märkate siin esiplaani ja tausta piiri?

Järgmiseks liigume millegi veidi keerulisema juurde ja analüüsime kaadreid, mis on pärit ameerika maksumaksjate poolt kinni makstud 1972. aasta telefilmist “Apollo 17”, mille peaosades on astronaudid Eugene Cernan ja Harrison Schmitt.

Nagu me teame 1977. aasta kultusfilmist “Capricorn

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt