Kas Sina usud, et NASA avastas 7 uut eksoplaneeti?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. detsember 2017 kell 13:02pilt1 TRAPPIST-1

Foto: NASA /JPL

Eksoplaneet tähendab, et see on sarnane meie väidetava planeediga Maa, seal leidub vett ja temperatuur on eluks kõlblik ehk siis lühidalt öeldes: NASA väidab, et meie elupaigaga sarnaseid kohti on veel. Kui USA räppar B.o.B. ütles möödunud aastal, et Maa on lame, siis peagi teatas LIGO, et nad on avastanud gravitatsioonilained. Kui 2017. aasta algul ütles NBA superstaar Kyrie Irwing, et ka tema hinnangul on Maa lame, siis peagi teatas NASA, et nad avastasid seitse uut eksoplaneeti. 

 

22. veebruaril 2017 teatasid NASA teadlased, et nad on avastanud päikesesüsteemi, mis on sarnane meie omaga ja seal võib leida isegi elu. NASA sõnul pandi 40 valgusaasta kaugusel asuvale päikesesüsteemile nimeks TRAPPIST-1. Numbrina näeb see arv välja selline: 376 000 000 000 000 km. NASA avaldas ka CGI video pealkirjaga “Aardelised planeedid, astronoomid tähistavad uut avastust”, kus võtavad sõna ka allmainitud “teadlased”.

Hubble’i kunstniku nägemus: illustratsioon kahest Maa sarnasest planeedist tiirlemas ümber kääbustähe TRAPPIST 1. (Foto: NASA/JPL)

Hubble’i kunstniku nägemus: illustratsioon kahest Maa sarnasest planeedist tiirlemas ümber kääbustähe TRAPPIST 1. (Foto: NASA/JPL)

 

Sean Carey, Manager, Spitzer Science Centre:

“Me avastasime ühe võrdlemisi lähedal asuva külma tähe ümber seitse kivist Maa-suurust planeeti, millel kõigil võib potentsiaalselt leida vedelat vett.”

Potentsiaalselt 🙂

NASA: Kolm nendest planeetidest tiirlevad ümber tähe elamiskõlblikus tsoonis ja vedel vesi võib eksisteerida kõigil seitsmel planeedil, kui tingimused on sobivad.

Arvutigraafika 🙂

Nicole Lewis, James Webb Telescope Projecti teadlane, Space Telescope Science Institute:

“See on üle mõistuse – kui ma esimest korda nägin, mis süsteemiga on tegu, siis mõtlesin, et see on mingi nali

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt