TOP 10 asja, mida teadus peaks tõestama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. märts 2018 kell 18:56Foto: kollaaž

The Twisted Ten on ainulaadne TOP 10 podcast, kus edetabli teemaks võib olla mis iganes – TOP 10 filmi, ajas reisimise legendi või sarimõrvarit – ehk seinast seina teemad. Toome teieni kokkuvõtte 2017. aastal eetris olnud episoodist “TOP 10 asja, mida teadus peaks tõestama”, mille koostasid lameda Maa teema uurijad David Weiss ja Jeran Campanella. Leiad selle saate Youtube’ist ja iTunesi podcast’idest.

 

David Weiss veab Deep Inside The Rabbit Hole („Sügavale jäneseurgu“) ehk DITRH-nimelist Youtube’i kanalit, milles ta postitab enamjaolt alla 5-minutilisi silmaringi avardavaid videoid ning juhib ka vestlussaadet “Flat Earth Podcast“. David oli uurinud erinevaid vandenõusid juba aastaid, aga kui ta 2015. aasta kevadel kuulis lamedast Maast, keeldus ta seda mitu kuud uurimast, sest see kõik tundus liiga jabur. Ta hakkas lausa blokkima oma fänne Facebookis, kuni lõpuks otsustas siiski teemasse süveneda, sest üks usaldusväärne sõber ütles talle, et ta ei suuda tõestada pöörlevat palli… Tänaseks on Davidil täiesti uus arusaam reaalsusest – sellest, kus me elame ja kes me oleme.

Jeran Campanella veab Youtube’is Jeranismi-nimelist kanalit ning on populaarse kanali Globebusters üks liige. “Jeranism tähendab nagu “mina-ismi”, ma valisin endale sellise nime, sest olen oma elus läbi käinud väga erinevaid etappe. Lapsena elasin religioosses peres ning uskusin piiblit, hilisemas eas vaimustusin teadusest ning minust sai tulihingeline peavoolu teaduse pooldaja. Aastal 2014 hakkasin aga läbi nägema ka teaduse pettusest ning seetõttu otsustasime koos abikaasaga alustada kõige uurimist täiesti nullist. Sealt tuli ka küsimus, kas on võimalik, et Maa on lame. Möödas on kolm aastat ja ma pole leidnud mitte ühtegi kinnitust sellele, et me võiksime elada pöörleva palli peal, vaid iga päev leian üha rohkem kinnitust sellele, et Maa on lame,” räägib Jeran.

 

TEADUS PEAKS TÕESTAMA…

10
…mis põhjustab päikese- ja kuuvarjutusi, pannes Kuu peale 24 h live kaamera.

Foto: bdabneyPixabay 

 

Kuu pealt peaks olema 24 h otsevideo Maast. Paljude inimeste jaoks on varjutused väga segased ja neid ei mõisteta. NASA pidanuks tegema sellise video juba 50 aastat tagasi. Tänapäeval on 4K kaamerad kõigile kättesaadavad, need saavad töötada ka päikesepatareiga ning selline kaamera peaks olema juba ammu Kuu peal filmimas Maad. Kujutage ette sellist vaadet: Kuu pealt filmitud Maa sellel hetkel, kui toimub kuu- või päikesevarjutus, kuidas see vari liigub… See oleks kirjeldamatu vaatepilt. Maa tõuseb ja blokeerib Päikese. Sellest saaks hetkega ajaloo suurim vaatajarekord.

NASA pidanuks juba aastaid tagasi naasma Kuule ja filmima Apollo missioonide kohti, USA lippu, kuukulgurit jmt, mis sinna 1960-ndatel maha jäeti, ehk n-ö tõestama, et Kuu missioonid olid ehtsad. Sellise video striimimisel saaks müüa ka reklaami suurkorporatsioonidele ehk teisisõnu teenida ka raha 24 h videostriimiga. Kuna Kuu on kogu aeg ühe ja sama küljega Maa poole, siis oleks see ideaalne koht filmimiseks. Pole olemas mitte ühtegi vabandust, miks aastal 2017 ei ole Kuu peal kaamerat. Seda enam, et Kuu missioonide ehtsuses on väga paljud inimesed kahelnud juba algusest peale.

9
…SpaceX-i taaskasutatavate rakettide maandumise ehtsust.

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt