Teaduse vandenõu ehk 21. sajandi suurim religioon – teadusism

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. detsember 2016 kell 18:09T1 - 0 TEHA PILT EESTIKEELSEKS“Alljärgnev põhineb uurimustööl, kus üritan võimalikult lihtsalt teha kokkuvõtte peavooluteaduse pettusest ja toon välja ilmselge reaalsuse, et teadusest on saanud religioon. Märgin ära mõned uurijad, keda ma jälgin ning kelle tööd ja teadmisi kõrgelt hindan ehk eritänud: John le Bon, Robert Bassano (Planate Veritas), Bob Knodel & Jeran Campanella (Globebusters), Eric Dubay, Lawrence Wright, Nick Davies (Phuket Word) ja Rob Durham,” juhatab Hando Tõnumaa sisse artikli, mis ilmus algselt Telegrami 5. paberajakirjas ja millest on veebis varem ilmunud peatükk “Gravitatsioonilainete pettus“.

 

Teadus peaks alati ja igavesti keskenduma n-ö tõeotsingutele, aga juhtus nii, et teadus kaaperdati ja sündis dogma, millesse tuleb uskuda, seega ei tohi me isegi enam oma arvamust avaldada ega teaduses kahelda. Me ei saa öelda: „See NASA video näeb välja võlts,” sest ilma argumenteerimata öeldakse meile vastu: „Mis sul viga on? Kas sa oled vandenõuteoreetik?” Sest sa kas usud teadusesse või mitte. See on täiesti naeruväärne, meil ei lubata isegi evolutsiooniTEOORIAS kahelda. Kui sa usud teadust, siis pead sa ka uskuma evolutsiooni. Sa ei saa nii, et teadust usud, aga evolutsiooni mitte. Kui sa ei usu Apollo Kuu missioonidesse, siis oled kohe peast segi fooliummütsiga jobu. Kui sa teadust ei usu, siis sind naeruvääristatakse, sest see on nende ainuke kaitse. Our way or the highway! Kuna teaduse üle ei tohi vaielda, siis on see kõige ehedam tõestus, et tegemist on religiooniga.

21. sajandi religioon on teadusism (eesti k. ka saientism või stsientism – toim.), mis ei ole mitte ainult institutsioon vaid ka ääretult dogmaatiline nähtus, kus peetakse väga vastakaid ütlusi tõesteks, kuigi me saame selgelt ära tõestada, et need on väärad või vähemalt küsitavad. Need dogmad mõjutavad teadusliku info tõlgendamist ja seega ka kõike seda, mida meile koolis õpetatakse. Ehk siis teadus on täpselt sama palju religioon, kui iga teine religioon. Et sind teadusmaailmas tõsiselt võetaks, peavad sinu kirjutised ilmuma eelretsenseeritud väljaandes. Et sinu tööd nendes ajakirjades ilmuda saaksid, pead sa esmalt läbi viima igasugu katseid, mis maksavad aga palju raha. Et seda raha saada, pead sa seda taotlema nendelt institutsioonidelt, mis kiidavad heaks sellise mudeli, mille sina neile selle raha eest ära tõestad, et eksisteerib.

T1 - 1 

Küsige iseendilt, miks peaks valitsus või mõni organisatsioon rahastama uurimistööd, mis võiks ümber lükata ühiskondlikult aksepteeritud dogmad või hetkel töötava süsteemi? Kui sinu uurimustöö ohustaks teadust, siis seda uurimustööd hakataks maha suruma ja põhimõtteliselt võid sa ära unustada oma tulevikuplaanid teadusmaailmas. Teaduses liiguvad suured rahad ja tehakse kõrgelennulist karjääri. See fakt motiveerib teadlasi võltsima andmeid ja tulemusi ning vältima katseid, mis pole ülemuste poolt heaks kiidetud. Teaduspolitseid kui sellist pole olemas. Pole olemas mitte ühtegi asutust ega organisatsiooni, mis kontrolliks, kas teadusmaailmas toimuv on ikkagi reaalsus. Samamoodi pole sarnast organisatsiooni jälgimas valitsuse tegevust. See on kaardimaja ja nad ei luba sellel kokku variseda.

„Loo uskumus teooriasse ja faktid loovad ennast ise.“Joseph Jastrow

Teadus on tehtud võimalikult igavaks, nõnda on saadud massid aksepteerima midaiganes teadus välja pakub. Kusjuures enamus isegieitea, millega täpselt nad teaduses nõustuvad, nad lihtsalt teavad, et nad on nõus. Noored pannakse aastateks (üli)koolidesse istuma ja neile ei õpetata suurt midagi, mis reaalses elus tõelist kasu tooks. Lihtne küsimus, mis eelmist väidet tõestab: kas peale koolist lahkumist oled sa ise teada saanud rohkem olulisi asju, kui kooli ajal? Kool on tore koht lastele sõprade leidmiseks ja sotsialiseerumiseks, aga mitte hariduse jaoks. Mis haridusest me siin üldse räägime – kuidas olla ignorantne?Paljud arvavad, et ainuüksi seetõttu, et nemad käisid ülikoolis, teeb see neid targaks. Enamus inimesi usub, et nad elavad hiiglasliku pöörleva palli peal, mis kihutab ringi kosmose lõputus vaakumis ja et nad arenesid välja kaladest, kes omakorda arenesid välja juhuslikust plahvatusest miljardeid aastaid tagasi; lisaks usuvad nad, et miljoneid aastaid tagasi elasid Maa peal tohutud sisaliklinnud, kes surid välja 65 miljonit aastat tagasi meteoriidi plahvatuse tõttu. Vanasti õpetati koolides evolutsiooniteooriat ja gravitatsiooniteooriat, täna on „teooria” sealt mugavalt ära koristatud ja alles on jäetud evolutsioon ja gravitatsioon, justkui vahepeal oleksid need kaks teooriat ära tõestatud.

Kui sa valid selle tee, et neid usaldad, siis sa loovutad neile oma aju ja ütled: ma annan sulle oma aju, ma lasen sinna sisse panna ükskõik mida ja siis ma kordan seda elu lõpuni ning ise ei mõtle kunagi. Nende jaoks on intellektuaalne ausus see, kui sa tunnistad, et teadlased on sinust targemad, sõltumata sellest, milliseid asitõendeid sa neile esitad. See pole intellektuaalne ausus vaid intellektuaalne kummardamine. Inimesed usaldavad oma aju ja meeli vähem, kui suvalist paberitükki võõra inimese kontori seina peal.

T1 - 2

Carl Sagan on öelnud, et teaduses peavad kõik väited/katsed olema ülekorratavad. See tähendab, et kui 400 aastat tagasi midagi väideti, siis peab seda saama ka täna uuesti testida. Lisaks peab olema debatt, kus saaksid väidetele vastuseisjad ennast vabalt väljendada. Aga teadus ei tee seda, teadus survestab kõike ja kõiki, mis võib neid ohustada. Neil deGrasse Tyson ütles Larry Kingile, et ta võib igas seltskonnas midagi sellist öelda, mille vastu ei saa mitte keegi isegi vaielda, sest see on teadus. See tähendab, et teadusel oleks justkui alati 100% õigus ja mitte keegi ei tohi selles kahelda.

Teadus on üle võetud teoreetiliste füüsikute poolt. Mis oleks kui ma ütleks, et ma olen teoreetiline ajaloolane või teoreetiline proktoloog? Need teoreetilised füüsikud käivad välja teooria ja et see teooria koos püsiks, peab sinna juurde looma veel tohutul hulgal erinevaid teooriaid. Nähtamatud osakesed siin ja seal – see on osakeste loomaaed, mis baseerub fantaasial ja ei vii meid mitte kusagile. Teoreetilise füüsika eesmärk on varjata meie eest tegelikku teadust ja reaalsust.

Paljudel inimestel on raskusi teadusel ja spekulatsioonil vahet tegemisel. Enamus neist ei tea isegi, misasi on teaduslik hüpotees. See on väga oluline aspekt, mida inimesed peaksid mõistma: paleontoloogia, antropoloogia, arheoloogia, geoloogia, evolutsiooniline bioloogia, teoreetiline füüsika, astrofüüsika, astronoomia ja kosmoloogia ei ole teadused, sest seal ei saa luua teaduslikku hüpoteesi, seega ei saa läbi viia katseid. Neil puudub muutuja, mida testida. Tegemist on pseudoteaduse ehk religiooniga ja selle piiskopid ütlevad sulle, kuidas asjad käivad. Kaasaja teadus on religioon, samasse patta sobivad ka materialism, realism ja statism (ka etatism- toim.). Religiooni definitsioon: uskuda midagi ilma tõenditeta.

 

Üldjuhul ei tee teadlased enam teadust vaid nad kordavad seda, mida neile pähe tuubitakse

Näiteks Isaac Newtoni „Principias” avastati 300 aastat peale selle ilmumist viga, kui 1987. aastal andis Chicago ülikoolis professor üliõpilastele koduseks ülesandeks Newtoni üks võrrand endale selgeks teha. Üllataval kombel avastas üks üliõpilane, et 300 aastat teadlaste piibliks peetud raamatus on viga. See, et 300 aasta jooksul polnud mitte keegi avastanud seda viga, näitab, et mitte keegi polnudki seda „Principiat” kunagi otsast lõpuni läbi lugenud. Akadeemikud mõtlevad, et „oo see on ju Newton, järelikult on kõik õige”. Tegelikkuses on Newtoni teooriad kõigest TEOORIAD, mis on lisaks ka niivõrd segased, et sellest polegi võimalik kellelgi aru saada.

Kui vaadata Youtube’ist NASA või SpaceX-i videoid, siis näeme, et ca pooled kommentaarid on kirjutatud tulihingeliste usklike poolt: „Science!”, „I love science!”, „See kõik on inimkonna nimel…” Mida? Mida on NASA või SpaceX teinud inimkonna heaks? Too mulle üks näide, kuidas on sinu elu paremaks muutunud tänu nende tegevusele? NASA maskott Neil DeGrasse Tyson poetas ühes hiljutises esinemises keset sõnavõttu repliigi „Gimme an amen!” (öelge aamen!). Mulle on mitu inimest tunnistanud justkui ühest suust, et nemad usuvad lamedat Maad siis, kui teadlased seda tunnistavad. Enamus inimesi ei huvita faktid, numbrid ja tõestused, vaid neid huvitab, mida teised inimesed nende ümber usuvad ja tõeks peavad. Senikaua pole vahet mitu tõestust sa neile esitad, sest kui teadlased nii ei ütle, siis järelikult pole tõsi.

T1 - 3 

Kas sa teadsid, et tavainimesel pole võimalik järgi kontrollida mitte ühtegi (!) NASA väidet. NASA, ESA, SpaceX jne palgal on mitmeid kunstnikke, paljude nende piltide all on kirjas nimi (Martin) Kornmesser, kes on üks maailma kuulsamaid graafilisi disainereid. Nad ütlevad, et neid galaktikaid pole inimsilmaga võimalik näha, sellepärast on meil arvutiga loodud pildid, kus saab näha kuidas need galaktikad välja näevad, mida sina pole võimalik ise nägema. Meile väidetakse, et me liigume pidevalt miljardeid kilomeetreid mööda universumit ringi, aga reaalsuses ei tunne keegi meist mitte mingit liikumist ega pöörlemist, me saame sellesse ainult uskuda. Kui see pole religioon, siis mis on?

Paljud ei suuda uskuda, et lame Maa saaks olla tõsi, sest see vandenõu peaks olema sellisel juhul üüratu. Aga samas tuleta meelde, kui sa esimest korda kuulsid, et 9/11 on sisetöö, siis üks su esimesi reaktsioone oli ka, et see vandenõu peaks olema üüratu. Keegi meist ei kahtlustanud palli, keegi meist ei teinud katseid tõestamaks palli, me kõik uskusime palli. Kui mitte keegi asjas ei kahtle, siis saab see palli teooria väga hästi elutseda. Ainult lapsed kahtlesid pallis, aga meie naersime nad välja.

Vaadakem veidi enda ümber ringi. Meid nimetatakse hulludeks, kui me tahame säästa oma lapsi mürke sisaldavatest vaktsiinidest; kui me teame, et 9/11 oli sisetöö; kui me teame, et valitsus valetab; kui me näeme, et lennukitest pritsitakse meie taevast; kui me teame, et fluoriid ei ole meie tervisele kasulik; kui me suudame näha läbi NASA pettusest ja mõistame, et Maa on lame ja liikumatu. Alternatiiv on olla ühiskonna poolt aktsepteeritav ja nimetada teisitimõtlejaid vandenõuteoreetikuteks ja uskuda, et habemega mees Afganistani koopas hävitas WTC kaubanduskeskuse NYC-is; kaks noormeest korraldasid Bostoni maratoni pommiakti; valitsus armastab sind; me käisime 50 aastat tagasi Kuu peal; evolutsiooni on võimalik tõestada; ravimitööstus seisab sinu tervise eest; keemiaravi ravib sind; GMO toit on tervislik; globaalne soojenemine on inimeste loodud mitte looduse loomulik tsükkel ning Lawrence Krauss on tark, mitte šarlatan ja petis.

Teaduses on nii, et ajud võib jätta ukse taha, sest teadus ise selekteerib välja need, kellel on ajud olemas ja kellel pole. Me teame, et Maa liigub ümber päikese ja kui sa seda ei tea, siis oled loll. Ära usalda oma silmi ja meeli vaid usalda teadust. Meie esivanemad olid lollid, sest nad arvasid, et Maa on lame ja päike liigub nende kohal. Idikad noh.

Kui oma koolipäevade peale tagasi vaadata, siis kas sina kahtlesid kunagi selles, mida õpetaja sulle rääkis või et kas andmed, mis meile esitati, olid õiged? Me lihtsalt võtsime kõike tõe pähe, ilma midagi üle kontrollimata. Meile esitatakse väidetavaid fakte, mille on avastanud targemad inimesed ja meil ei teki kunagi tunnet, et peaksime seda üle kontrollima. Meist targemad inimesed on selle kõik juba ära tõestanud, seega ei viitsi me sellele üldse tähelepanu pöörata. Meil kõigil on justkui midagi targemat teha, kas veeta aega sõprade seltsis, käia tööl raha teenimas, kasvatada lapsi, vaadata telekast korvpalli vms – me oleme pimedad ja ei märka, et see imeline reaalsus, kus me viibime, ei ole juhuslikult tekkinud mingist kosmilisest paugust, vaid selle on loonud keegi või miski, kes on meist kõigist võimsam. Kõrgem intelligents, Looja.

Teadus ignoreerib spirituaalsust aga teadus ütleb, mis on reaalsus – kõlab nagu räpi riim. Teaduse arvates toimus suur pauk ühe või teise „tõestuse” ettekäändel. Nad ütlevad, et evolutsioon on fakt, sest meil on selline tõestus. Aga samas on olemas väga palju spirituaalseid ja üleloomulikke tõendeid, mida teadus on otsustanud eirata. Kuna teadus on üles ehitatud valedele, siis nad ei saa seda enam ümber konstrueerida, seega kõik, mis nad teha saavad, on vältida reaalseid tõestusmaterjale ning ainult naeruvääristada mitteuskujaid. Paljud inimesed on investeerinud terve oma karjääri, elu ja au teaduse pettusesse ning nad teevad ükskõik mida, et see pettus kuidagigi moodi veel koos püsiks. Inimesed, kes koostavad kooliõpikuid, on rikkad. Inimesed, kes ütlevad, et ärge uurige vandenõuteooriaid, on ülirikkad. Inimesed, kes ütlevad meile, mis on reaalsus ja et Marsil on kulgur, elavad lossides ning nad reisivad politsei- või sõjaväeeskordi saatel.

Nad ei õpeta meile tõde vaid seda, mida nad tahaks, et sina tõeks peaksid. Evolutsioon ja pöörlev pall on omavahel seotud. Pall, evolutsioon ja suur pauk programmeerivad inimesi arvama, et kõik on tühine ja mõttetu, nõnda on meid lihtne ära kasutada. Kui me mõistaks, kui erilised me kõik oleme, kuivõrd erilised on kõik eluvormid, siis muutuks meie maailm üleöö ja me ei laseks valitsusel enam endale pähe istuda ega Maad laastata. Täna ütlevad nad meile, et planeet Maa on üks miljonite seas, vahet pole, kui me selle ära hävitame, sest me saame minna teistele planeetidele.

Dave Murphy: „On olemas kaks võimalust, kas on olemas Looja või mitte, aga need mõlemad variandid võivad olla hirmutavad.“ Kui Jumalat pole olemas, siis me kihutame tohutu hooga mööda lõputut kosmost kaootiliselt ringi, pole mingit plaani ega eesmärki. Kui aga on olemas Looja, siis me peaksime välja selgitama, kes ta on ja mida ta soovib. Ta on meile andnud elamiseks väga konkreetsed juhised, mitte aga seaduseid ja reegleid, mille rikkumise puhul sind vangi pannakse. Sugugi mitte nii. Need on reeglid, mille järgi elades saame luua harmoonia: ära tee kellelegi liiga ja ära tapa kedagi, ära varasta, ära valeta jne – need reeglid on meie südames nii või naa. Aga me elame ühiskonnas, kus kõik 10 käsku on legaliseeritud: sõdurid ja politseinikud tohivad tappa, poliitikud tohivad valetada ja varastada jne.

T1 - 4

Matemaatika ei tõesta heliotsentrilist maailmamudelit ehk paberi peal on matemaatika abil võimalik kõik asjad toimima panna, aga see ei tähenda, et see on reaalsus.

Üks näide matemaatikast. Kolm meest lähevad hotelli ja soovivad öömaja. Selgub aga, et hotell on täis ning alles on ainult üks suurem tuba, kus on juhuslikult kolm voodit ja see maksab 30€. Mehed nõustuvad selle toa kolme peale võtma ja maksavadki kõik 10€ ehk kokku 30€ ja lähevad oma tuppa. Varsti tuleb hotellitöötaja tagasi ja ütleb, et selgus, et see tuba maksab hoopis 25€ ja annab meestele 5€ tagasi. Mehed ütlevad selle peale, et me ei saa 5€ omavahel kolmeks jagada ning annavad hotellitöötajale tagasi 2€ ning võtavad endale 3€, mille jagavad omavahel ära nii, et kõik kolm meest said tagasi 1€. Matemaatika aga ütleb, et nüüd maksid kõik mehed toa eest 9€, ehk 3×9=27€, kusjuures 2€ anti tagasi hotellitöötajale. Aga kuhu kadus see 1€ esialgsest 30-st? Ehk probleem tekib sellest, kuidas seda olukorda meile seletati, aga meie näeme, et matemaatika hoiab seda kõike koos ja samamoodi on ka gloobusega.

Gloobuse pooldajatega on väga keeruline konstruktiivsesse vestlusesse astuda, sest gloobuse matemaatika toimib ainult paberil ja nemad ei saa sellest aru. Kas sa oled kunagi näinud pöörlevat palli kosmoses? Kas sa oled näinud kosmost? Kas oled näinud tähte lähedalt, et veenduda, et see on päike? Kas Saturni oled näinud või seal maandunud? Kas oled näinud Marsi kulgurit Marsil liikumas ja pinnaseproove võtmas? Ei ole! Keegi on sulle ainult öelnud, et nii on. Kui keegi endiselt usub gloobust ja pöörlevat palli, siis on tegemist kognitiivse dissonantsiga. Reaalsus ei toimi nii, et kõik seletatakse ära paberil matemaatika abil. Reaalsus on tunne ja teadmine ning iseseisvad vaatlused, mitte matemaatilised tõestused. Reaalsus ei vaja gravitatsiooni, et eksisteerida. Kui sina pillad maha pastaka, siis see ei tähenda, et seda põhjustas gravitatsioon.

 

Yo matemaatika, kus on Maa kumerus?

Teie näitate mulle oma matemaatikat ja geomeetriat, et näe siin on pall ja siin on võrrand, mis seda palli tõestab, aga reaalsuses seda palli pole. Ma võin teile näidata matemaatikat, mille kohaselt on ajas tagasiminek võimalik, aga reaalsuses me seda praktiseerida ei saa. Ainult matemaatilisest mudelist ei piisa, et palli tõestada. Matemaatika on tühine, kui puuduvad empiirilised tõendid.

Öeldakse, et tähed on teised päikesed, mis on triljonite kilomeetrite kaugusel, aga selle kohta pole ette näidata mitte ühtegi tõestust, ainult matemaatika. Matemaatikaga saab välja arvutada ja võrrandite abil koos püsima panna ükskõik millise maailmamudeli. Kui võtta eelduseks, et Maa on lame ning Päike ja Kuu on oluliselt lähemal ja väiksemad, kui meile ametlik peavooluteadus väidab, siis matemaatikaga on sellist mudelit väga lihtne ära tõestada. Kui aga võtta eelduseks, et Maa on ümmargune ja tiirleb ümber Päikese, siis matemaatikaga saab ka selle mudeli tööle panna. See tähendab, et matemaatikaga ei saa 100% kindlalt välja arvutada mitte midagi, mis puudutab Maa kuju või suurust. Kõik, mis on seotud pallimudeliga, on matemaatiline konstruktsioon, millel puuduvad päris tõendid.

Kui nad oma numbritele piisavalt palju nulle järgi kirjutavad, siis ei viitsi inimesed kaua sel teemal pead murda. Nad pidid minema Kuule, et näidata, et matemaatika on õige. Vaadake Kuud ja kui selgelt ta paistab, mõelge loogiliselt ja küsige iseendalt, kas Kuu on 400 000 km kaugusel nagu peavooluteadus meile väidab? Mida ütleb sulle selge mõistus? Kas sa usud, et Kuu on 400 000 km kaugusel, sest sulle on esitatud selged faktid või sellepärast, et sulle on õpetatud midagi, millest sa eriti aru ei saanud?

 

Olemas on kahte teadust: teaduslik meetod ja dogmaatiline teadus

Näiteks kes viib läbi vastastikused eksperthinnangud NASA suhtes? Mitte keegi, seega NASA tegevus ei saa olla teaduslik tegevus. Kui mitte keegi ei saa NASA väiteid järgi kontrollida, siis see on pseudoteadus. Ja siit tulebki mängu pöörleva palli teooria. Meil ei ole võimalik seda väidetavat palli üle mõõta. Ma saan väga hästi aru, et paberi peal saab palli teooria matemaatika abil tööle panna. See on väga tore, aplaus teile, et te oskate matemaatikat kasutada. Aga tõestage mulle oma pall reaalsuses, seda te teha ei saa, sest teie teooria püsib koos ainult paberil. Näidake mulle Maa kumerust! Te ei suuda seda näidata ja seda väga lihtsal põhjusel, sest Maa on lame. Et tõde välja tulla saaks, tuleb laiali lammutada kõik meile pähe tuubitud dogmad, see on raske ja see on kurb, aga mina pole selles süüdi. Kogu hetkel käimas olevat protsessi võib nimetada valgustumiseks, ehk me peame lahti laskma oma tõekspidamistest, ükskõik kui valus või raske see ka pole, ja avastama oma enda tõe.

 

 

Hando Tõnumaa

 

Kirjutama inspireerisid uurijad John le Bon, Robert Bassano (Planate Veritas), Bob Knodel & Jeran Campanella (Globebusters), Eric Dubay, Lawrence Wright, Nick Davies (Phuket Word) ja Rob Durham.

Telegram_nr5_esikasArtikkel ilmus algselt Telegrami 5. paberajakirjas, kust saad lugeda ka teadusismi artikli teisi osi: Gravitatsioonilainete pettus (sellest peatükist saad täpsemalt lugeda ka teadusliku meetodi kohta), Cavendishi eksperiment ehk teaduse Achilleuse kand, Teadlaste „üks suur õnnelik perekond“ ja teisi tähelepanekuid, Stephen Hawkingu pettus, Einsteini pettus, Nafta pettus, Evolutsiooni pettus jt.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt