Kurkum aitab halbu mälestusi unustada ja häid kauem meenutada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. oktoober 2021 kell 9:14Kurkumi tervist toetavate omaduste kohta avaldatakse üsna tihti uusi uudiseid ja teadustöid. Mõni aeg tagasi teadusajakirjas Neuropsychopharmacology avaldatud uurimuses leiti, et kurkumiin võib ühel päeval aidata traumajärgse stressisündroomi all kannatajatel halbadest mälestustest vabaneda.

Artikkel ilmus Telegramis algselt mais 2015.

 

Rottidel läbi viidud uurimuse käigus võrdlesid Yale’i ja NYC-i ülikoolide teadlased, kuidas kurkumiiniga rikastatud toit mõjutab nende aju ning hirmutavate mälestuste meenutamist. Leiti, et kurkumiiniga rikastatud toitu söönud rottidel oli palju raskem meenutada hirmuga seonduvat mälestust, mis võib viidata sellele, et kurkumiin aitab halbu mälestusi unustada. Üks uuringu kaasautoreid Glenn Schafe kommenteeris, et kurkumiini mõju hirmutavate mälestuste kustutamisel oli tõhus ja pikaajaline.

Toimemehhanism põletiku vähendamise kaudu

Loomkatsete tulemusi ei saa otseselt inimestele üle kanda, aga kuna uuringu tulemused olid nii paljulubavad, siis plaanivad teadlased järgmisena vaadelda kurkumiini mõju inimeste mälule. Ei ole veel täpselt selge, millisel moel kurkumiin mälu mõjutab, kuid Schafe arvab, et selle taga on kurkumiini põletikuvastane toime. Kurkumiin mõjutab aju rakutasandil ning on eriti tõhus põletiku

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt