Ka Venemaa ehitab tapjaroboteid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. mai 2013 kell 16:18BRITAIN-DEFENCE-MILITARY-PROTESTVenemaa asepeaminister Dmitri Rogozin rääkis uudisteagentuurile RIA Novosti, et Vene insenerid töötavad välja roboteid, mis on ette nähtud terroristide likvideerimiseks ja nende laagrite hävitamiseks, aga ka inimeste evakueerimiseks terrorirünnaku korral, vahendas ERR.

 

Praegu nõuavad sellised tehnoloogiad distantsjuhtimist, kuid inseneride arvates suudavad robotid 20-30 aasta pärast võtta lahinguväljal iseseisvalt vastu otsuseid sihtmärkide likvideerimiseks.

Inimõiguste organisatsioon Human Rights Watch (HRW) kritiseeris kahejalgseid surmarelvi 2012. aasta novembris raportis “Kaduv inimlikkus: kaasus tapjarobotite vastu”. HRW sõnul “ei ole sellised revolutsioonilised relvad kooskõlas rahvusvahelise humanitaarõigusega ning need suurendavad relvakonflikti ajal tsiviilisikute surma või vigastamise riski. Vajalik on nende arendamist ja kasutamist tõkestav keeld.”

See ei takistanud aga Venemaal ühineda umbes viie riigiga, mis juba tegelevad letaalsete autonoomsete robotitehnoloogiatega (LAR), sest Venemaa ei taha olla viimane, kes seda tulevikus teeb.

 

Allikad: ERR, Forbes

Foto: theinnoplex.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt