Looduses viibimine toob kasu tähelepanuvõimele ja vaimsele tervisele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. mai 2020 kell 12:22



Viimaste kuude jooksul on lisandunud mitu teadusuuringut, mis kinnitavad õues värske õhu käes viibimise kasulikkust. See võib näida jalgratta leiutamisena – igaüks teab, et väljas liikumine on tervisele hea. Aga ole enda vastu aus – kui palju sa seda tegelikult teed ja kas seda on piisavalt? Selleks, et aidata leida motivatsiooni sagedamini välisuksest välja astuda, toome teieni värskete teadusuuringute järeldused.

 

See, kui palju meie ümber iga päev rohelust on, mõjutab meid mitmel moel. Puud ja taimed aitavad siduda kahjulikku õhusaastet, summutada linnamüra ning parkide rohkus elu- ja tööpiirkonnas meelitab enam sporti tegema. Harvardi ülikooli evolutsioonibioloog E. O. Wilson on välja tulnud “biofiilia“ hüpoteesiga, mille kohaselt on inimestel psühholoogiline vajadus roheluse järele, kuna inimliik on algselt sellises keskkonnas välja arenenud. Seetõttu on looduskeskkonnast eemaldumine meie vaimsele tervisele kahjulik – kontakt loodusega on inimloomuse põhivajadus.

Kui iga hetk ei ole võimalik keset tööpäeva minna ennast õue tuulutama, siis piisab ka sellest, kui korraks tõsta pilk ja vaadata loodusesse. Hea vaade aknast oleks parim, kuid ka pildist piisab. Melbourne’i ülikooli teadlased Kate E. Lee juhtimisel uurisid, kuidas mõjub üksluiste ja pidevat tähelepanu nõudvate tööülesannete sooritamisele see, kui võtta 40 sekundi pikkuseid mikropause ning vaadelda nende hetkede jooksul rohelusse. Teadlased leids

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt