Uus Xbox One on “mängukonsooli nahas monitooringutööriist“

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. juuni 2013 kell 14:49 

Olid ajad, kui videomängude eesmärk oli see, et Mario päästaks printsess ning kui see oli tehtud, siis ei olnud mängukonsoolil rohkem mingit ülesannet. Uus Xbox One paistab aga olevat palju enamat, kui lihtne mängukonsool – pigem on tegemist 24/7 järelvalveseadmega. See töötab koos Kinectiga, mis on liikumist ja heli tuvastav seade, mille kaamera ja mikrofon on vaikimisi sisse lülitatud isegi siis kui Xbox seda ei ole. Ilma selleta mängukonsool ei toimi. Kaamera toimib ka pimedas ruumis ning suuda lugeda näoilmeid ning ruumis olevate inimeste arvu.

 

Kogu salvestatud infot on võimalik lihtsal moel kuhu iganes saata, kuna konsool eeldab funktsioneerimiseks ka internetiühendust. Pideva heli tuvastamise vajadust on põhjendatud sellega, et mängijatel oleks võimalik konsooli sisse lülitada häälkäskluse abil.

Selliste võimaluste tutvustamine on üle maailma küsimusi tekitanud. Austraalia tsiviilvabaduste ühenduse juht Tim Vines kommenteeris, et “inimestel peaks olema võimalus lülitada kaamera ja mikrofon välja, isegi kui see kitsendab masina funktsionaalsust“. Vines leiab, et tegemist on eelkõige tarbijat kontrollida püüdva mehhanismiga ning kui inimestele see ei meeldi, siis peaksid nad hääletama oma rahakotiga ning järgmist Xboxi mitte ostma. Mõningate Austraalia seaduste kohaselt saaks seda mängukonsooli liigitada järelvalveseadmeks ning Vines leiab, et on väga oluline, et Microsoft tunnistaks ausalt, mida kogutud informatsiooniga tehakse ja kellel on sellele ligipääs.

Isegi kui Xbox One varustatakse võimalusega kaamerat ja mikrofoni välja lülitada, on ajalugu näidanud et mõningase tehnoloogilise taibuga organisatsioon või isik, saab seda lihtsa vaevaga kaughalduse abil sisse lülitada.

Kas sina tahaksid maksta pea 500€, et sinu järel pidevalt nuhkida saaks?

 

Allikad: Vigilant Citizen, Nine msn, Kahvel

Foto: edge-online.com

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt