Video! Viroloog Vincent Racaniello: viiruse terminite väärkasutus aitab meedias hirmu külvata

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. oktoober 2021 kell 19:28New Yorgi Columbia ülikoolis töötav viroloogiaprofessor Vincent Racaniello, kes on viiruste uurimisega tegelenud üle 40 aasta ning õpetanud viroloogiat ülikoolis alates 1999. aastast, jagab oma Youtube’i kanalil eriala puudutavaid videoid, selgitades probleeme ja uusi arenguid viroloogia valdkonnas. Alljärgnevas eestikeelsete subtiitritega videos selgitab ta üht suurt probleemi, mis on paljuski kaalupunktiks ka Covid-viiruse kommunikatsioonis ehk seda, mis siis õigupoolest on viiruse isoleerimine, variandid ja tüvi ning kuidas neid termineid meedias sageli valesti kasutatakse, sellega segadust tekitatakse ja hirmu külvatakse. Video on tehtud 1. märtsil 2021.

 

Racaniello ütleb, et tänapäeval kasutavad paljusid viroloogiatermineid inimesed, kes ei mõista nende tähendust. Sealhulgas ajakirjanikud, arstid, teadlased, juristid ja inimesed kõigilt elualadelt. Kui tavaliselt ei oleks terminite kohatisel väärkasutusel suurt tähtsust, siis pandeemia olukorras tuleks termineid alati õigesti kasutada. Racaniello teeb selles videos puust ja punaseks, mis on viiruse isolaat, mis variant ja mis tüvi. Nii et kui ka teie tahate seda teada saada, siis vaadake alljärgnevat lühiloengut viirustest, mis teeb puust ja punaselt selgeks, mis on mis.

Racianello ütleb, et probleem on selles, et terminite kohta pole viroloogias ühest definitsiooni. Kuidas saame siis eeldada, et kõik saavad neist õigesti aru, kui näiteks “variandi” definitsiooni ei ole praeguseni üheski õpikus.

“Mis on isolaat? Isolaat on nakatunud peremehelt filtreeritud viirus, mis on kasvatatud kultuuriks. “Isoleerimine” võtab selle tähenduse kokku. Võtad proovi kelleltki, kel võib olla viirus, pane

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt