Faktorid, mis põhjustavad mehe kehas madalat testosterooni taset

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. aprill 2023 kell 15:29Testosteroon on võimas meessuguhormoon, mille tutvustamiseks ei pea reeglina palju vaeva nägema. Kuigi mehed toodavad tunduvalt rohkem testosterooni kui naised, on see hormoon oluline ka naistele. Muuhulgas stimuleerib testosteroon luu- ja lihasmassi tekkimist, rasva põletust ja kehakarvade kasvu. Testosteroonil on oluline roll eduvajaduse käivitamisel, energia suurendamisel ning suguiha õhutamisel. Testosteroon soodustab vereringet ja suurendab seksuaalset rahuldust.

Asjaolud, mis põhjustavad mehe kehas madalat testosterooni, võtab pulkadeks lahti integratiivne terviseterapeut ja toitumisnõustaja Liis Orav.

 

Testosteroonil on depressiooni- ja ärevusevastane (anksiolüütiline) mõju, hea testosteroonitase aitab kaasa  rahustava närvivahendusaine (GABA) tootmisele. Veel üks oluline põhjus, miks tänapäeva stressirikkas maailmas  oma hormonaalse tasakaalu eest hoolt kanda.

Hästi balansseeritud organism reguleerib hormoone tõhusalt ja hoiab testosteroonitaset just sellisena, nagu see peab olema. Samas on rohkelt faktoreid, mis ideaalmaastikku hoolimatult segi võivad pöörata.

 

Faktorid, mis tekitavad hormonaalset tasakaalutust ja kurnavad testosteroonitaset:

  • istuv eluviis, vähene liikumine;
  • krooniline uimastite ja/või tubaka tarbimine;
  • ülekaal ja sellega seotud haigused nagu diabeet, metaboolne sündroom jms.

NB! Rasvkoe kasv organismis stimuleerib ensüümi (aromataasi), mis muudab testosterooni östradiooliks (naissuguhormooniks). See toob kaasa testosteroonitase

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt