Antibakteriaalsed seebid ja suuveed suurendavad rinnavähi riski

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. veebruar 2023 kell 9:02Antibakteriaalsed seebid ja puhastusvahendid arendati välja parimate kavatsustega, püüdes muuta inimeste elukeskkonda hügieenilisemaks ja turvalisemaks. Kuid aja jooksul saab aina enam selgeks, et bakterite hävitamine mürkkemikaalide abil toob endaga kaasa rohkem kahju kui kasu. Üks laialt kasutatav antibakteriaalne aine – triklosaan – on ühend, mida peeti suurepäraseks vahendiks, kuna see toimib väga paljude erinevate bakterite vastu ning samas on esmapilgul inimestele väga hästi talutav. Kuid aina enam uuringuid kinnitab, et triklosaani mõju pikas plaanis on kahjulikum kui seni arvatud. Üks uuring Lõuna-Korea teadlastelt viitab sellele, et see populaarne antibakteriaalne aine on nii katseklaasitingimustes kui elavorganismis vähki soodustava toimega.

 

Hirm silmaga nähtamatute bakterite ja viiruste ees on inimestesse sisse kodeeritud. Ka suurfirmade tootearendajad teavad seda. Seepärast mikroorganisme hävitavatel toodetel nii lai turg ongi.

Triklosaan on hästi tuntud ja laialdaselt kasutatav antibakteriaalne ja antimikroobne toimeaine. Kuna ta toimib tõhusalt nende bakterite vastu, mis soodustavad riknemist, ebameeldivat lõhna ja infektsiooni, on triklosaani kasutatud arvukates toodetes, kaasa arvatud hambapastades, deodorantides, kosmeetikas, tekstiilides, mänguasjades ja antibakteriaalsetes seepides ja pesupulbrites.

Varem tarvitati taolisi ühendeid ainult haiglates, et sealse nakkusega v

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt