India imemees: 70 aastat ilma söömata ja joomata?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. juuli 2013 kell 13:10 

Kas inimene saab elada ilma söömata-joomata? Arstid proovivad selles selgusele jõuda, uurides taas kord ühte India meest, kes väidab, et ta ei ole üle 70 aasta söönud, ent on sellest hoolimata hea tervise juures.

 

Prahlad Jani (s. 1929) on India linnakese Ahmedabadi elanik. Ta väidab, et ei ole tarbinud mitte mingisugust sööki ega vedelikku juba alates 8. eluaastast peale – just selles vanuses olevat teda õnnistanud jumalanna Amba – ning ammutab elujõudu üksnes meditatsioonist.

2010. aasta aprillis-mais uurisid Jani Sterlingi erahaiglas 35 spetsialisti üle terve India. Talle tehti kõikvõimalikke kliinilisi uuringuid ja võeti vereproove, jälgides teda 24 tundi ööpäevas, et saada üksikasjalikku infot tema tegevusest. Jani puutus vedelikuga kokku alles 5. päeval, kui ta kasutas dusši ning ta oli täielikul toarežiimil. Kuna Jani väidab, et ta ei väljuta mingeid jääkaineid, suleti tema toas ka WC.

Pärast 15-päevast intensiivset jälgimist, mille ajal mees elas täiesti ilma söögi ja joogita, saadud testide tulemused kirjeldasid tema tervislikku seisundit kui “paremana kui mõnel temast poole nooremal inimesel“. Arstid märkisid, et kuigi vedeliku tase Jani põies kõikus ja ta oli võimeline uriini tekitama, siis välja uriin ei tulnud. Kahe söögiisuga seotud hormooni – leptiini ja greliini – tase tema organismis näitas, et Jani puhul võib olla tegemist harvaesineva nähtusega – toidu- ja vedelikupuudusega kohanemisega.

Enamik inimesi suudab ilma söögita elada mõned nädalad, kuid ilma veeta vaid mõned päevad. Kuidas Jani siis seda teeb? Osa spetsialiste arvab, et tema organism imendab vajaliku veekoguse pesemise ajal. Kuna katse kestis vaid 15 päeva, siis oletavad teised aga, et pärast katse lõppu ta siiski midagi sõi ja jõi.

Kuid Jani ei ole ainus inimene, kes sellise väitega lagedale on tulnud. Üht teist India meest, Hira Ratan Manekit uuriti kokku 411 päeva ning selle aja jooksul ei söönud too kordagi. Kuigi ta jõi keedetud vett, ei söönud ta selle 411 päeva jooksul tõesti mitte midagi, aga ta tervis oli täiesti korras.

 

Vaata videot:

 

 

Allikad: Collective Evolution, Document The Truth

Foto: www.transcend.org

 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt