Ajatu. Kas südamerohud on kõigest ravimitööstuse petuskeem?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. mai 2023 kell 8:35Statiinid on ravimid, mida tarvitatakse vere kolesteroolinäitajate langetamiseks ja südamehaiguste ning infarkti ennetamiseks. Neid müüakse igal aastal üle maailma mitmekümne miljoni dollari eest ning viimase 10 aasta jooksul on neid süstemaatiliselt propageeritud ka Eestis. Juba 2011 aastal avaldas sõltumatu teadlaste ühendus Cochrane Collaboration metauuringu, mille põhjal on statiinide ennetav mõju südamehaigustele tugevalt üle hinnatud. Hiljuti lisandus sellele veel üks uuring, mis kinnitab, et vähe sellest, et need ravimid on kasutud, need on ka tervist kahjustavad.

Artikkel ilmus Telegramis algselt novembris 2015.

 

Statiinide toimeks loetakse üldkolesterooli ja “halva“ LDL-kolesterooli taseme langetamist kehast. Väidetavalt aitab see vähendada veresoonte lupjumist ning ennetab sel moel südameinfarkti teket. Levinuimad statiinide toimeainepõhised (retseptiravimid) on: simvastatiin, pravastatiin, lovastatiin, fluvastatiin, atorvastatiin, tserivastatiin. Teadusajakirjas American Journal of Physiology 2015 aasta juulis avaldatud uuringu autorid kirjutavad aga, et statiinide kasutamine kiirendab keha vananemist ning pikaajaline kasutamine on seotud selliste kõrvalnähtudega, nagu müopaatia, neuroloogilised kõrvalnähud ning suurenenud diabeedirisk.

Statiinid kahjustavad meie kehas tüvirakke – süsteemi, mis on loodud organite kahjustuste parandamiseks ning kaitseb meid lihas- ja liigesevalude ning mälukaotuse eest. Sisuliselt takistavad statiinid rakkude paljunemise ja iseparanemise võimet – see tähendab, et need põhjustavad kahjustusi mitmetes keha organites ja halvendavad juba olemasolevaid kahjustusi. Uuringusse kaasatud spetsialistid avaldavad arvamust, et statiinide kõrvalmõjusid on aastaid

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt