Dr Riina Raudsik: Kallid ravimid on ikka kasulikud – kui mitte haigele, siis vähemalt apteegile

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. november 2020 kell 18:13



Foto: raudsik.com

Terve keha ja vaim on täna vahest olulisemadki kui seni. Veel enne aasta lõppu on novembris ja detsembri kõigil soovijail võimalus kuulata armastatud arsti Riina Raudsiku ettekandeid Tallinnas Kadaka konverentsiruumides toimuva põneva loengu- ja treeningusarja “Tervis sinu enda kätes” raames, mille teine ellukutsuja on joogaõpetaja Reet Remmel. 

 

Tervis sinu enda kätes” hõlmab eneses kahe oma ala asjatundja poolt läbiviidavaid harivaid ja tervistavaid sündmusi. “Selline sümbioos turgutab meie keha nii füüsilisest kui psüühilisest aspektist, andes kaasa praktilisi nõuandeid viimaste eest hoolitsemiseks nii praegu kui tulevikus. Elame maailmas, kus tulevik on mõneti määramatu, ning just seetõttu on oma immuunsuse turgutamine ja oskus stressiga ümber käia mõlemad äärmiselt olulised. Kuidas oma keha ja vaim stressist vabastada läbi toitumise, treeningu ja meelelaadi – tule ja saa asjatundjate juhendamisel teada,” seisab sündmustesarja tutvustuses. Ajakavaga saad tutvuda artikli lõpus.

 

Enneolematu sündmustesarja toimumise puhul tuletame meelde kolm olulist mõtet dr Raudsiku bestselleritest:

Keha keskkond määrab tervise-haiguse vahekorra ja selle tasakaalutus annab teada eelmänguga toimuvatest muutustest. Keskkond omakorda sõltub ainevahetuse käigus kujunevast happe-aluse tasakaalust, teiste sõnadega energeetilisest olukorrast, mida väljendab pH*. Haiguste teke on alati seotud organismi energeetikaga ja sellest sõltuvalt immuunsüsteemi aktiviseerumisega. Juhtiv roll organismi ainevahetuse reguleerimisel on õigel joogiveel, toidul, liikumisel, alateadvusel ja emotsioonidel.
Riina Raudsik, “Eelmäng haigustele” (Pilgrim, 2019)

 

Kallid ravimid on ikka kasulikud – kui mitte haigele, siis vähemalt apteegile.
Meditsiin liigub kiirete sammudega edasi, inimesed ägavad ravimite koorma all, aga tervenemist ei toimu ja krooniliste haigete arv kasvab. Haiguste ilmnemisel vajavad inimesed teejuhti tervise taastamiseks. Neile on vaja sisendada usku, õpetust ja arusaama sellest, et tervenemine on protsess ning see pole seotud eluaegse ravimite võtmisega, vaid sihipärase ja teadliku tööga iseenda kallal, kasutades vajadusel ravimeid ajutiselt. Neid arusaamu peamegi jagama meie, arstid. Me peame õpetama inimesi elama nii, et nad ei haigestuks. See on ennetustöö! Lõputu analüüside tegemine ja sellele järgnev ravimite määramine “eluks ajaks” pole seda.
Tervist apteegist on raske tuua, ütleb vanasõna.
Riina Raudsik, “Tagasi tervise juurde” (Pilgrim, 2018)

Meie tervis sõltub looduse tasakaalust. Eriti viimase 60–70 aasta jooksul on inimene seda tasakaalu tugevasti häirinud. Oluline on see, kuidas on muutunud toidutootmine ja mulla olukord. Ei saa öelda, et meid ei teavitataks piisavalt keskkonnaprobleemidest, sest kuulen viimasel ajal erinevatest infokanalitest päris sageli teateid keskkonnaprobleemidest, erinevate putukaliikide hävimisest ning muidugi inimeste vaimse ja füüsilise tervise halvenemisest. Räägitakse ka sellest, et jätkusuutlik tulevik ei saa põhineda enam igavesel majanduskasvul, keskendumisel rahateenimisele, esikohale peab tõusma inimese ja keskkonna tervise tasakaal. Majandus peab olema selle teenistuses, inimese areng ja tervis on ülim eesmärk. Inimene ise on väärtus.
Riina Raudsik, “Kuidas olla terve” (Pilgrim, 2020)

Loengud ja joogatunnid toimuvad:

16.11.2020 Keha terviklik käsitlus energeetilisest aspektist
18.11.2020 Joogakursus
23.11.2020 Vee ja mineraalide tähtsus organsüsteemide töös
25.11.2020 Joogakursus
30.11.2020 Emotsioonide mõju füüsilisele kehale
02.12.2020 Joogakursus
07.12.2020 Paastumisest ja autofaagiast kui tervise ühest alustalast
09.12.2020 Joogakursus

Vaata lisaks: Kadaka Konverentsid, Piletilevi

 

Toimetas Sander Soomaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt