Kookosõli aitab kaotada liigset kehakaalu, parandab aju tööd ja kognitiivset funktsiooni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. veebruar 2023 kell 10:21Kookosõli seostati varem tihti suurenenud südameinfarkti riskiga, kuid viimastel aastatel ilmub aina enam infot selle kohta, et kookosõlil on inimesele hoopis kasulik toime. 1950-ndatel sai alguse rasvavabade toitude populariseerimine: margariini ja tahkestatud taimerasvasid reklaamiti kui tervislikumat alternatiivi seni kasutusel olnud toidurasvadele. Tänapäeval on transrasvu sisaldava margariini ja tahkestatud taimerasva kahjulikkus organismile piisavalt hästi dokumenteeritud ja vanasti kasutatud looduslikud õlid taas ausse tõstetud.

 

Kookosõli teeb säru liigsetele kilodele

Supertoidu silti kasutatakse terviseringkondades sageli liiga tihti. Kuid kookosrasv ehk kookosõli on üks toiduaine, mis seda tõepoolest väärib – selles on enamik teadlasi ühel nõul. Kookospähklitest toodetud õli on suurepäraste viiruse, seenorganismide ja bakterite vastase toimega, parandab vere kolesteroolitaset, annab energiat ja palju muud.

Lisaks muudele headele omadustele on Brasiilia teadlaste grupp leidnud, et kõigest 1 untsi (28,3 g) kookosõli tarbimine päevas võib aidata vähendada kõhupiirkona rasvumist. See on järjekordne tõendusmaterjal selle kohta, et tervislikult küllastunud rasvad on pikas plaanis kaalulangetamise jaoks hädavajalikud.

Uuringus, mis avaldati teadusajakirjas Lipids, osales vabatahtlikult 40 naist vanuses 20–40, kes olid ülekaalulised ja nn õuna-tüüpi kehaehitusega. 12 nädala pikkuse perioodi vältel anti neile päevas 30 ml kas kookosõli või sojaõli. Samal ajal järgisid naised oma tavapäraseid toitumisharjumusi ning kõndisid vähemalt 50 minutit päevas. Uuringuperioodi lõpuks oli kookosõli tarbinud naistel oluliselt vähenenud nii kehamassiindeks, vööümbermõõ

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt