Kookosõli parandab suuhügieeni ja pidurdab hambaaukude teket

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. detsember 2013 kell 11:15coconut shellsHea hambapasta leidmine võib vahel olla väljakutse. Enamik suuremate kaubamärkide all müüdavaid hambapastasid on sulfaatide, fluoriidi ja paljude muude toksiliste ainete kompotid ning nende alternatiivid mahepoes võivad olla paljudele hinna poolest liiga kallid. Kookosõli võib olla suurepärane võimalus parandada oma suuhügieeni looduslikul moel, kuna see pidurdab paljude suuõõnes elutsevate bakterite elutegevust ja aitab võidelda ka pärmseene vastu, mis on sageli suuõõne limaskesta kahjustuste põhjustaja.

 

Kookosõli kasulikest omadustest räägitakse viimasel ajal palju nii loodusravi ringkondades kui ka väljaspool seda. Iirimaal asuvas Athlone tehnoloogiainstituudis (Athlone Institute of Technology – AIT) uuriti kookosõli mõju tavalistele suuõõnes leiduvatele bakteritele. Leiti, et see pidurdab tõhusalt suurema osa bakteritüvede paljunemist ning on eriti tugeva toimega pärmseene Candida albicans vastu.

Pärmseen hakkab kehas vohama enamasti halva toitumise puhul, kui tarbitakse liiga palju töödeldud toitusid ja suhkrut. See toob kaasa kroonilise väsimuse, seedimisprobleemid, erinevates kehapiirkondades esineva seeninfektsiooni ja mitmeid muid sümptomeid. Suuõõnes võib see põhjustada soori – valusat valget kattu, mis on sagedamini tuntud kui beebide probleem, aga võib esineda ka vanematel inimestel, eriti proteeside kasutamisel. Seeninfektsioonide ravimine on keerukas ning keemilised seenevastased preparaadid sageli väga toksilised. Kookosõli võib aga olla väga tõhus looduslik pärmseene vastane ravivahend.

 

Pidurdab hambaaukude teket

Iiri teadlaste meeskond uuris kookosõli bakterivastast toimet loomulikus olekus ja ensüümidega töödeldult. Ensüümide lisamisega püüti imiteerida seda, mis toimub õliga seedeprotsessi käigus. Õli toimet uuriti erinevate streptokokkide tüvede vastu, mis on sagedased suuõõne bakterid. Teadlased leidsid, et ensüümidega töödeldud õli pidurdas tugevalt bakterite kasvu, sealhulgas ka Streptococcus mutans’i nimelise bakteri kasvu, mis toodab hapet ja on üks peamisi hambaaukude tekitajaid.

Teadlased loodavad, et sellest avastusest on kasu edaspidiseks, kuna kookosõli võib olla hea asendus keemilistele lisaainetele hambapastades, eriti kuna see toimib ka juba väikestes kogustes. Teadlased toovad välja, et aina suureneva antibiootikumide resistentsuse tingimustes on oluline leida uusi viise, kuidas bakteriaalsete infektsioonide üle kontrolli saavutada.On oluline, et kasutatav kookosõli oleks hea kvaliteediga. Madalama kvaliteediga kookosõli on nõrgema toimega ja võimalik odavam hind ei tasu ära, kui seda tuleb efekti saavutamiseks kasutada suuremas koguses. 100% külmpressitud mahetoodang on kõige parem valik. Lisaks suuhügieeni parandamisele on kookosõlil ka palju muid kasulikke omadusi ning see säilib hästi.

Kuidas kookosõliga suud loputada, loe siit:

 

Allikad: Live Free Live Natural, AIT, Natural News

Foto: selfhelphealth.wordpress.com

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.