Kookosõli parandab suuhügieeni ja pidurdab hambaaukude teket

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. aprill 2023 kell 8:29Hea hambapasta leidmine võib vahel olla väljakutse. Enamik suuremate kaubamärkide all müüdavaid hambapastasid on sulfaatide, fluoriidi ja paljude muude toksiliste ainete kompotid ning nende alternatiivid mahepoes võivad olla paljudele hinna poolest liiga kallid. Kookosõli võib olla suurepärane võimalus parandada oma suuhügieeni looduslikul moel, kuna see pidurdab paljude suuõõnes elutsevate bakterite elutegevust ja aitab võidelda ka pärmseene vastu, mis on sageli suuõõne limaskesta kahjustuste põhjustaja.

 

Kookosõli kasulikest omadustest räägitakse viimasel ajal palju nii loodusravi ringkondades kui ka väljaspool seda. Iirimaal asuvas Athlone tehnoloogiainstituudis (Athlone Institute of Technology – AIT) uuriti kookosõli mõju tavalistele suuõõnes leiduvatele bakteritele. Leiti, et see pidurdab tõhusalt suurema osa bakteritüvede paljunemist ning on eriti tugeva toimega pärmseene Candida albicans vastu.

Pärmseen hakkab kehas vohama enamasti halva toitumise puhul, kui tarbitakse liiga palju töödeldud toitusid ja suhkrut. See toob kaasa kroonilise väsimuse, seedimisprobleemid, erinevates kehapiirkondades esineva seeninfektsiooni ja mitmeid muid sümptomeid. Suuõõnes võib see põhjustada soori – valusat valget kattu, mis on sagedamini tuntud kui beebide probleem, aga võib esineda ka vanematel inimestel, eriti proteeside kasutamisel. Seeninfektsioonide rav

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt