Mida sa peaksid teadma kalafarmidest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. september 2022 kell 16:58Kui sa armastad mereande, siis on väga suur tõenäosus, et need tulevad kalafarmist, kui sa just ise kala ei püüa või isiklikult mõnda kalameest ei tunne. Kalandustööstus on nagu steroididega turgutatud vaal – see kasvab kiiremini kui ükski teine toidutööstuse sektor ning selle toodang moodustab ligi poole müügil olevatest kaladest. Kuna ookeanidel kalastamise saagikus on aina langemas, siis näivad kalafarmid olevat hea viis, kuidas inimeste üha suurenevat kalaisu rahuldada. Kas see on tegelikult imevahend, mille abil maailma toiduvarusid täiendada?

Artikkel ilmus Telegramis algselt veebruaris 2014.

 

Kalafarmidel on pikaajaline mõju nii kaladele, inimestele kui ka kogu loomariigile. Ükskõik kas sa armastad mereande süüa või mitte, on oluline teada, mida kalakasvatus praegusel moel endaga kaasa toob.

Farmis kasvatatud kaladel on kaheldav toiteväärtus

See on frustreeriv paradoks nende jaoks, kes söövad kala tervislikkuse pärast – kalade toiteväärtus langeb olulisel määral, kui nad on kasvanud kalafarmis. Näiteks oomega-3 rasvhapete sisaldus – vabalt kasvanud kalad saavad oomega-3 rasvhappeid meretaimedest, kuid farmikalu söödetakse sageli maisi, soja ja muu söödaga, mis ei sisalda kasulikke rasvhappeid. Selle asemel kuhjub nende org

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt