Ajatu. Miks tasub hapendatud toite süüa aasta ringi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. detsember 2022 kell 18:19



Hapendatud toidud on olnud inimeste toidulaual juba tuhandeid aastaid. Enne külmkapi leiutamist olid soolamine ja hapendamine peamised viisid toidu säilitamiseks. Kuid lisaks toidu säilitamisele aitab hapendamine suurendada ka selle tervislikkust, kuna hapendatud toidud on suurepärane vahend soolestiku mikrofloora parandamiseks ja rikastamiseks. Mitmel pool maailmas on aga hapendatud toitude osakaal igapäevases menüüs märkimisväärselt langenud ning suurtootmises kasutatavate meetodite tulemuseks on poes müüdavad hapendatud toidud toidulauale jõudes n-ö surnud toit, ilma vajalike bakteriteta.

Tänane “Ajatu” ilmus esmakordselt aprillis 2014. Head (üle)lugemist!

 

Õnneks on sellele olukorrale lihtne lahendus: valmistades ja tarbides rohkem kodus valmistatud hapukapsast, hapukurki, jogurtit ja teisi maitsvaid hapendatud toite, rikastad oma toidulauda ja aitad toetada tervist. Hapukapsas ja -kurk ei pea kuuluma vaid jõululauale, neid võib süüa igal aastaajal.

Siin on seitse põhjust, miks süüa sagedamini hapendatud toitusid ning kuidas neid lihtsa vaevaga rohkem oma igapäevasesse menüüsse lisada.

Hapendatud toidud aitavad haigusi ära hoida

Hinnanguliselt oleneb 70–80% ulatuses immuunsüsteemi toimimine soolestiku mikrofloorast. Kui oma bakterikooslust valesti toidad, siis on see sageli kaitsetu halbade bakterite vastu, mis saavutavad soolestikus ülekaalu ning see avab tee põletikuliste soolestikuprobleemide tekkeks. Põletikulised protsessid soolestikus nõrgendavad keha üldist vastupanuvõimet ning muudavad sind vastuvõtlikumaks ka külm

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt