Peres koera või kassi pidamine aitab kaitsta last allergiate eest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. september 2020 kell 14:15Koerad ei ole mitte ainult inimese parimad sõbrad, vaid need karvased pereliikmed võivad kaitsta ka imikuid hingamisteede haiguste eest. Lapsed, kes kasvavad üles peres, kuhu on võetud ka koer või kass, kannatavad vähem infektsioonide, allergiate, astma ja teiste sagedaste lapseea haiguste käes.

 

Uurimuses, mis avaldati teadusajakirjas Pediatrics, rõhutatakse seda, kui oluline on laste tugeva immuunsüsteemi huvides see, et neil oleks varakult kokkupuudet bakterite, pori ja muud laadi mustusega. Uuringut viisid läbi Soome teadlased Kuopio ülikooli haiglast, kes hindasid ligi 400 imikut, kes olid sündinud ajavahemikus 2002. aasta september kuni 2005. aasta mai. Lapsevanematel paluti täita küsimustik lapse tervise kohta esimese eluaasta vältel.

Küsimustikus, mida peeti alates üheksandast elunädalast igapäevase päeviku vormis, märgiti üles tekkinud infektsioonid ning see, kuidas lapse organism tuli toime palavike, nohude ja köhadega. Igasuguste haiguste esinemissagedust võrreldi sellega, kas lapsega samas kodus elas koer või kass.

35% uuringus osalenud lastel oli regulaarne kontakt pere koeraga ja 24% puhul oli regulaarne kontakt kassiga. Võrreldes lastega, kes elasid lemmikloomavabas kodus, olid koeraga koos kasvanud lapsed 31% tervemad. Neil oli 44% väiksem tõenäosus saada kõrvapõletikku ning 29% väiksem tõenäosus vajada antibiootikumiravi. Ka võrreldes nende lastega, kelle koduseks lemmikloomaks oli kass, olid koeraga peredes kasvanud lapsed tervemad.

Uuringut juhtinud tead

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt