Suhkruga saab haavu ravida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. veebruar 2013 kell 15:00 

Suhkrust võib olla abi haavade ravimisel. Sellise tarkuse tõi Zimbabwest Suurbritannia Birminghami haiglasse kaasa põetaja Moses Murandu. 35 patsiendiga korraldatud eksperiment kinnitab tema lapsepõlves isalt õpitud tarkuse paika pidavust. Küll aga on vaja lõpliku kindluse saamiseks korraldada veel uuringuid, vahendab BBC.

 

Suhkru kasulikku haavade ravil seisneb ilmselt võimes tõmmata vesi haavast välja ja pidurdada nõnda bakterite paljunemist.

Üks patsientidest, kellega Zimbabwest pärit põetaja Moses Murandu oma meetodit katsetas, oli 62aastane Alan Bayliss. Mehel jäi jalaoperatsioonist sügav haav, mis ei tahtud korralikult paraneda. Baylissi sõnul oli haaval esialgu sügavust sõrme jagu. Ravi alustades, kulus haava katmiseks peaaegu terve toos suhkrut. Kahe nädala pärast saadi hakkama üksnes nelja-viie teelusikatäiega.

Wolverhamptoni ülikoolis põetamise lektorina töötava Murandu sõnul vajab meetod veel põhjalikumat uurimist, kuid seni on 35 patsiendi puhul saadud sellega häid tulemusi.

 

Allikas: ERR

 

 Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt