Proviisor: Eesti lastele kirjutatakse välja liiga palju antibiootikume

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. veebruar 2013 kell 9:34 

 

Eestis kirjutatakse tuhande lapse kohta välja ligi kaks korda rohkem antibiootikume kui Rootsis, vahe on kõige suurem just väikelaste puhul, ütles Tartu Ülikooli kliinikumi apteegi kliiniline proviisor Jana Lass.

 

Ta rääkis ETV hommikuprogrammis “Terevisioon”, et kui võrrelda Rootsiga, siis 2007. aasta andmete põhjal osteti Eestis välja poole rohkem lastele välja kirjutatud antibiootikumiretsepte. Eesti arstid kirjutasid tuhande lapse kohta 616 antibiootikumiretsepti, nende Rootsi kolleegid aga tuhande lapse kohta 353 retsepti ehk ligi kaks korda vähem.

Meie arstid kirjutavad lastele palju rohkem välja laiema toimespektri antibiootikume, Rootsi kolleegid aga kitsama toimespektri omi. Lass nimetab võimalike põhjustena näiteks suhteliselt liberaalseid ravijuhendeid, ravimitööstuse head turundust, teadmiste puudumist või isegi ravimijuhendi eiramist.

Proviisor märkis samas, et võrreldes Lõuna-Euroopaga, kus antibiootikumide tarvitamine ja sellest tulenev inimeste resistentsus ravimitele on väga ulatuslik, on Eesti olukord hea.

 

 

Allikas: ERR

 

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt