Soome majanduse ühe päästjana nähakse ravimitööstust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. märts 2013 kell 14:12 

Soomes loodetakse, et ravimitööstusest võib saada see vahend, mis riigi majandusele uue hoo annab. Spetsialistide hinnangul võib Soomes välja arendatud ravim tuua parimal juhul tuua ekspordisektorisse juurde miljardeid eurosid, kirjutas ERR.

Soome on juba ammu olnud ravimifirmade seas populaarne koht kliiniliste uuringute läbiviimiseks – patsiendid suhtuvad ravimiuuringutesse positiivselt ning kohalikku erialast ettevalmistust hinnatakse maailmas kõrgelt, vahendab YLE.

Samas on viimastel aastatel selliste uuringute arv Soomes kahanenud ning mitmed uuringud tehakse nüüd odavamates Ida-Euroopa ja Aasia riikides.

Eksperdid siiski usuvad, et Soomel on head eeldused meditsiinitööstuses läbi löömiseks. Endine tööhõiveministeeriumi kantsler Mikko Alkio, kes ministeeriumi tellimusel ravimisektori arengupotentsiaali uuris, leiab, et ravimiärisse tasub igal juhul panustada.

Seda, et tegemist on valdkonnaga, kus liigub palju raha, kinnitab ka fakt, et iga Euroopa elaniku kohta kulutatakse aastas ravimite peale umbes 500 eurot. Näiteks Taanis moodustasid 2010. aastal tervishoiuteenused tervelt 13% ekspordist.
Allikad: ERR, YLE

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt