Lümfisüsteem – kas arstid väldivad sellesse süvenemist?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. veebruar 2018 kell 19:55Kui gripihooaeg täies hoos, on just õige aeg mõtiskleda organismi immuunsuse teemadel. Mis on see, mis hoiab inimese loomuliku immuunsuse kõrge ning aitab kaasa organismi tugevdamisele? Arsti juurde minnes on igale probleemile vaja saada diagnoos ning loomulikult ka sellele vastav ravim. Kuid probleem võib seisneda hoopis (ja tihti nii ongi) keha mingi talitluse mitte nii heas toimimises. Näiteks üheks põhjuseks võib olla lihtsalt vähene vee joomine või tarbitakse vedelikku, kust puuduvad mineraalid ja looduslikud soolad, mis on organismile hädavajalikud. Kas teile on mõni arst soovitanud ravimite asemel esmalt enda keha loomulikku toimimist vaadelda? Et võib-olla peitub probleem hoopis lümfisüsteemi kehvas toimimises või mineraalide puuduses?

 

Väga paljud probleemid saavad alguse sellest, et kehast ei lähe välja sinna kogunenud jääkained, kahjutuks tehtud viirusorganismid või ka väärarenenud rakud, millest võib edasi areneda vähkkasvaja või mõni ummistus.

Vähktõbi ja veresoonkonnahaigused on levinumad põhjused, mis viivad hauda. Kokku röövivad need 125 inimest 100 000 elanikust Euroopas. Euroopas on vähki haigestumine kasvanud 30%, alates aastast 1995. Eestis on selleks näitajaks 57% kasv.

Millest sellised näitajad ja kiire kasv? Kas seal võib näha seost moodsa ühiskonna toitumisharjumuste muutuste ja jääkainete rohkusega toiduainetes? Näiteks keemilised taimekaitsevahendid satuvad toorainesse juba taime kasvades, millele lisanduvad tööstuslikud lisaained. Organism peab selle massilise jääkainete hulgaga võitlemisel tohutult vaeva nägema. Kuid kuidas?

Inimese kehas vähetuntud lümfisüsteem mängib mürkide ja kahjulike ainete kehast eemaldamisel eluliselt tähtsat rolli. Üha rohkem uuringuid näitavad, et inimese organismis veresoonkonna kõrval töötav lümfisüsteem omab väga tähtsat osa organismi immuunsuses. Halvasti toimiv lümfisüsteem võrdub halva immuunsüsteemiga, mis omakorda juhatab sisse peatüki paljude haiguste tekkele.

Millised on lümfisüsteemi peamised ülesanded?

  • viia kudedest tulev puhastatud lümf uuesti verre;
  • viia rakuvälisest keskkonnast vedelik välja, et vältida turseid;
  • eemaldada kudedest surnud rakud, mittetäielikult arenenud rakud, liigsed bakterid ja seened;
  • transportida rasvhapped seedesüsteemist verre;
  • jne.

Lümfisõlmedes tegutsevad lümfotsüüdid ja makrofaagid peaksid korralikult hüdreeritud kehas kahjutuks tegema ööpäevas umbes 1 miljard kahjustatud rakku. Kui süsteemis on rike (näiteks vee puudus), häirub kogu süsteemi töö ja põletikele on tee valla. Põletiku abil püüab aga keha oma tasakaalu uuesti taastada.

Lümfisüsteem on organismi kaitsemehhanism, mille olemasolust ja funktsioonidest arstid küll teavad, kuid mille ebaefektiivse toime tagajärgede vastutust ei julgeta või ei taheta anda lümfisüsteemile. Leitakse probleem, kuid ei ravita probleemi alget – miks probleem üldse on tekkinud. Kas selles on oma roll ka näiteks ravimifirmade tööl, et ei soovitagi probleemi alget otsida ja likvideerida? Mugav on kirjutada välja põletikuvastane ravim, kuid miks see põletik on tekkinud, jääb enamikul juhtudel teadmata.

 

Lümfisüsteemi turgutamine ilma ravimiteta

Kui ametlikku infot napib, on inimesed ise pidanud oma teadlikkust selles vallas tõstma ning leidma viise, aitamaks oma kehal selles võitluses loomulikul moel toime tulla. Internetis leidub juba üsna rohkelt materjali lümfisüsteemi puhastamise kohta.

Üheks selliseks viisiks on näiteks protseduur rullmassaaži masinal, mis leiutati juba 1927. aastal ning videona on dokumenteeritud aktiivne kasutus 40-ndatest. Teadaolevalt on selle protseduuri väljatöötamise juures olnud ka arstid, kes aitasid sellega vähiravi järel organismist halbu rakke ja jääkaineid eemaldada, mis edasisel kehas püsimisel võiksid taas ohtlikuks osutuda.

Kahjuks on see ohutu ja organismi loomulikku tööd toetav masin kogu maailmas suures osas saladuses püsinud, ka Eestis. Ometi on tänu internetile ja kümnete tuhandete inimeste positiivsetele kogemustele info levima hakanud. Eestis pakub rullmassaaži Beautiful Me kehasalong, kelle klientide hulgas on muide järjest rohkem ka arste, kes on sellest protseduurist vaimustuses ja seega regulaarsed rullmassaaži kasutajad. Nemad teavad lümfisüsteemi olulisust ning hoiavad sellega enda keha loomulikul viisil tervena. Tõhusust ja kiiret toimet tõestavad ka klientide suur tagasiside enda enesetunde ja nähtavate muutuste kohta. On inimesi, kes kombineerivad tervislikku toitumist rullmassaaži ning õige vee tarbimisega ja saavutavad hämmastavaid tulemusi. „Näiteks on reaalne näide, kus Beautiful Me kehasalongi rullmassaaži ja õige dieedi abiga pääses inimene maovähenduse operatsioonist. Näiteid ja õnnelikke kliente on arvukalt, sest tuhanded inimesed on alates rullmassaaži Eestisse jõudmisest saanud osa sellest masina toimest, mis on seisnud senini Eestis tundmatuses,“ kommenteerib salongi ellukutsuja Kee Abel.

Miks siis arstid ja haiglad ei tee koostööd selliste asutustega, kus pakutav rullmassaaži teenus turgutab lümfisüsteemi, mis paneb organismi tööle ja see omakorda viib kehast välja sinna pikalt seisma jäänud jääkained, mis on paljude probleemide alge?

Inimeste ravimine ja protseduurid on väga kallid, kuid ikkagi suunatakse esmajärgus ravimite kasutusele ja lõikelauale, kuigi on tõestatud toimega teisi lahendusi. Mitte ainult ravimite vabalt organismi parandamine, vaid ka ravimite poolt põhjustatud tagajärgede likvideerimine on tähtsaks osaks kehas. Kanged ravimid tapavad baktereid ja rakke, kuid kui kõik need ebavajalikud osakesed organismi ringlema jäävad ei pea pikalt ootama, et tekiks järgmised probleemid.

Abeli sõnul on nende salongi statistikast näha, et keskmiselt kaotab 40ndates inimene rullmassaaži kuuri tehes enda keha ümbermõõdust 20 cm. Ja seda mitte otseselt rasva arvelt, vaid seetõttu, et kehast viiakse välja sinna seisma jäänud vedelik koos seal peituvate jääkainetega. Sinna kuuluvad ka väärarenenud ja vigased rakud, millest võib areneda edasi ka vähkkasvaja.
„Rullmassaažiga on muutused silmaga märgata ning enesetunne paranev ja suureneb ka energia hulk. Ei ole ju saladus, et nüüdisaja toidu kasvatamise ja töötlemise tulemusena on jääkainetega võitluse koormus organismil tohutu, kuid lümfisüsteemi paneb liikuma ainult aktiivne lihasetöö või veelgi efektiivsemalt saab kaasa aidata tõhusa rullmassaažiga,“ lisab ta.

 

Inimesed usuvad oma arsti pimesi – kas ikka peaks?

On teada ka juhus, kus kliendil hakkas peale rullimist paha ning pärast protseduuri ta küsis oma arstilt, kas ta ikka tohiks sellega jätkata. Arst vastas muidugi, et ei tohiks, kui tema organism niiviisi reageeris. Aga sama olukorda kirjeldati ka rullmassaaži tööpõhimõttega kursis olevatele arstidele ning vastus ei olnud üllatav: „See on loomulik, et algselt pole keha harjunud ning rullmassaaž paneb kehas mürkained liikuma, et neid väljutada, millest tulenevalt võib tekkida ka hetkeline peavalu või halb enesetunne.“ Kahjuks usuvad inimesed tihtipeale arste pimesi ja seepärast viiakse õigel rajal olnud inimene teelt kõrvale lihtsalt arsti teadmatusest.

Õnneks oskavad inimesed järjest enam kokku panna kogu keha toimimise süsteemi ja alustavad probleemide lahendamist probleemi alge otsimisega ning teavad ka lümfisüsteemi töö tähtsust immuunsuse seisukohalt. „Järjest rohkem arste suunavad oma patsiente rullmassaaži juurde, et aidata inimesi loomulikul viisil hea tervise juurde. Toitumine, õige vesi ja lümfisüsteemi toimimine võib teha mõnel puhul imesid, kuid kindel toime on lausa lubadus, mida saab anda tuhandete inimeste tagasisidest,“ ütleb Kee ja lisab, et treenerid, arstid ja terapeudid on vaid väike näide rullmassaaži fännidest, kes on teadlikud kehast kui tervikust.

 

Allikad ja lisainfot: Eurostat, Postimees, Meditsiini Uudised, Beautiful Me kehasalong

Veel lugemist lümfisüsteemi puhastamise kohta: Kodused lood blogi, Alternatiivravi, Terviseviis

Fotod: mediabakery.com, kehasalong.ee

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt