Suurem osa tänapäeval kasvatatavast tubakast on GMO

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. juuli 2020 kell 8:33Tubakasuitsu kahjulikkus ei tohiks kellelegi üllatuseks olla. Kuid on vähem teada asjaolu, et tubakataim on üks esimesi geenmuundatud taimi maailmas ning tänapäeval on suurem osa tubakataimedest GMO-d.

 

Kuna geenmuundatud taimede kasvatamine on ajapikku toonud kaasa ka tõrjevahenditele resistentsete kahjurputukate ja umbrohtude laialdase leviku, siis peavad tubakakasvatajad kasutama tänapäeval kümme korda suuremat kogust taimekaitsevahendeid kui varem.

Seega ei hinga suitsetajad sisse mitte ainult üle 4700 erineva mürgise aine, vaid nende hulgas ka erinevaid herbitsiidide ja pestitsiidide põlemise jääke, mis tekivad GM-taime põlemisel 400-900 kraadi juures.

Kemikaalid, mida tubakatööstus tavapäraselt kasutab, häirivad inimese endokriinsüsteemi tööd, sealhulgas ka kilpnäärmehormoonide eritumist. Pikka aega ei olnud teada, kas pestitsiidid peavad vastu sigareti kõrgele põlemistemperatuurile ning jõuavad suitsuga inimese kopsu. Kuid teadlased on tõestanud, et vähemalt kolm taimekaitsevahendit on sigaretisuitsus kindlalt tuvastatavad.

 

Kolm tuvastatavat taimekaitsevahendit tubakasuitsus

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt