Telegrami Podcast #60: biohäkkerlusega ravimatust haigusest priiks (külas Andri Peetso)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. jaanuar 2022 kell 15:35Foto: Telegram.ee + Canva.com

2021. aasta viimastel päevadel salvestasime podcasti Andri Peetsoga, kes on biohäkker, terviseentusiast ja blogija/kirjanik. Tänu tervenemisele ravimatuks nimetatud kesknärvisüsteemi autoimmuunhaigusest hulgiskleroosist (Sclerosis multiplex, SM), on ta omal käel õppinud tundma toitumise ja keskkonna mõju tervisele ehk siis tekkis taipamine – kui tahad olla terve, pead tervislikult elama. 

 

Andri sõnul mõjutab toitumine tervist ainult 1/5 võrra, ülejäänud 4 faktorit on seotud sinu keskkonnaga. Kui puhas on sinu keskkond, mis sind ümbritseb? Näiteks, kas oled mõelnud, et toas võib olla saaste suurem kui õues? Veedad sa rohkem aega õues või toas? Igal aastal sureb ca 40 miljonit inimest elustiiliga seotud haigustessse. See on ligikaudu 70% kõikidest aastastest surmadest globaalselt – kas me peaksime rohkem muretsema looduses viibimise, puhta õhu, puhta toidu ja tervisliku (vaimse) keskkonna pärast või on suurimaks probleemiks koroona?

Biohäkker Peetso jagab õpitut teistega oma kodulehel, blogis ja raamatus. Koos elukaaslase Miriamiga alustasid nad äsja uut projekti Whomesome (vaata ka FB), kus annavad nõu, kuidas hoida kodu või kontorit võimalikult tervislikuna ja keskkondlike stressorite vabana.

Esimene osa saatest vabalt vaadatav/kuulatav kõigile:

 

Kõik meie podcastid on saadaval platvormidel SoundcloudSpotifyPodbeaniTunes.

Täispikk saade, kus tuleb juttu ka vaktsiinidest, on kuulatav/vaadatav ainult Minu Telegrami tellijatele SIIN ALL.

Kõikide varasemate podcastide lingid leiad Telegrami lehelt. Andri Peetso sulest oleme varem avaldanud mõned artiklid, mida saad lugeda

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt