Telegrami Podcast #54: võtame koroonapettuse pihtide vahele (külas Irja Lutsar)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. august 2021 kell 17:02Foto: Telegram.ee + Canva.com

Salvestasime 16. augustil juba teise podcasti viroloogi, Tartu Ülikooli mikrobioloogia professori ja valitsust koroonakriisis nõustava teadusnõukoja juhi Irja Lutsariga. Kui esimene, juuni alguses salvestatud intervjuu sai pisut pehmem, siis sel korral leppisime kokku, et asume teravamalt asja kallale ja saade tuli ligi kahe tunni pikkune! 

 

Sel korral võtsime muu hulgas ette ka vaktsineerimise teema. Professor on vaktsineerimise andunud fänn ja kahjustuste rohkust ta uskuda ei suuda. Lutsari sõnul on ta siiski selle poolt, et meil oleks vaktsiinikahjustuste fond ning teemast on ta rääkinud ka valitsusega. Lisaks oleks professori sõnul väga kerge välja selgitada, millised sel aastal surnud inimestest on eelnevalt saanud koroonavaktsiini – kust seda infot aga leida, päris täpselt teada ei saanudki. Tekib küsimus – kui see nii kerge on, siis miks need andmed avalikud pole?

Uurisime ka, mida teab teadusnõukoha juht lekkinud Pfizeri lepingutest ja kas ka Eestil on midagi sarnast sõlmitud. Mitme teema juures Lutsar muutis oma seisukohta ja jäi mulje, et suuremal osal teadusnõukojas ja valitsuses tehtavatest otsustest ei ole mitte mingit pistmist reaalsusega ja meie peal tehakse sotsiaalseid, meditsiinilisi ja majanduslikke katseid lihtsalt selle pärast, et oleks millegagi tegeleda.

Kas teadusnõukojas ei peaks olema inimesed, kes suudavad kõiki erinevaid küsimusi ja teemasid arvesse võtta (ilma teemat mujale juhtimata), et tehtaks päriselt teaduspõhised ja laiapõhjalisel infol põhinevad otsused?

Esimene osa saatest vabalt vaadatav/kuulatav kõigile:

Kõik meie podcastid on saadaval platvormidel SoundcloudSpotifyPodbeaniTunes.

Täispikk saade kuulatav/vaadatav ainult Minu Telegrami tellijatele SIIN ALL.

Kõikide varasemate podcastide lingid leiad Telegrami lehelt. Irja Lutsari teadustegevusel saab silma peal hoida näiteks Eesti Teadusinfosüsteemi lehel ja valitsuse teadusnõukoja raportitega 

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt