Toidust saadav looduslik melatoniin aitab uneprobeemide puhul

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. september 2023 kell 19:09Paljud teaduslikud uurimused on näidanud, et kehas toodetav melatoniin aitab meil magama jääda. Kui päike õhtul loojub, siis hakkab käbinääre kehas melatoniini tootmist stimuleerima ning see aitab meil magama jääda, kuna melatoniin aitab ainevahetust rakutasandil aeglustada.

 

Kuid toidulisandina võetava melatoniini puhul on tulemused seni pettumust valmistanud. Samas on seni vähe teadvustatud asjaolu, et paljud toidud sisaldavad melatoniini looduslikke vorme, mis aitavad vere melatoniinitaset tõsta, tuues hea une.

Vananedes ning eriti stressi all kannatades väheneb paljudel keha võime melatoniini toota, mis võib tekitada kroonilise unetuse probleemi. Vähese ja viletsa unega on aga seotud terve hulk terviseprobleeme alates kroonilise väsimuse sündroomist kuni dementsuseni.

Kas sünteetiline melatoniin toimib ja on turvaline?

Laboratooriumis või lehma uriinist toodetud melatoniin ei too kaasa samasugust toimet nagu keha enda toodetud (endogeenne melatoniin. Mõned uuringud on näidanud, et sünteetilisel melatoniinil on mõningane mõju meie une-ärkveloleku tsüklile siis, kui see on mingil põhjusel paigast ära – näiteks reisiväsimuse tõttu ja ajavööndi vahetuse korral.

Kuid sünteetilisel melatoniinil on lei

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt