PCR-testi leiutaja Kary Mullis: positiivne test ei tähenda tingimata, et inimene on haige või nakatunud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. oktoober 2020 kell 10:31



Foto: ekraanikuva + Canva.com

PCR-testi kasutatakse üle maailma n-ö koroonapositiivsete tuvastamiseks ja kui test osutub positiivseks, siis peab inimene enamasti kaheks nädalaks karantiini jääma. Antud statistikat kasutab süsteem erinevate piirangute rakendamiseks, maskide kandmise õigustamiseks, majanduse kokku kukutamiseks jne…

 

PCR testi leiutaja ja selle eest ka Nobeli preemiaga pärjatud Kary Mullis on öelnud, et antud test ei tähenda kaugeltki seda, et inimene on tingimata haige või nakatanud. Ta ütleb allolevas videos, et kui PCR testi piisavalt võimendada, siis võib praktiliselt igas inimeses tuvastada peaaegu kõiki viiruseid.

Kuidas PCR-testi väärkasutatakse, tuvastades niinimetatud vabu viiruslikke RNA-sid, mis võivad, kuid ei pruugi proovis esineda?

Kary Mullis:

“PCR-i ei saa valesti kasutada. PCR-iga on nii, et kui sa seda hästi teed, võid tuvastada igaühel peaaegu kõike. Kui suudad võimendada ühte molekuli nii palju, et seda saab päriselt mõõta – mida PCR-test ka suudab, siis on vaid väga väheseid molekule, mida me kehas ühtegi ei leiduks.

Väärkasutus on see, et näiteks HIV-i ei pea testima, ei pea testima ka ülejäänut 10 000 nimetut retroviirust. Kellel on HIV, on üldiselt ka kõik muu, mida saab testida, neil on kindlasti… HIV on üsna haruldane viirus. Ainult ühel miljonil 250-300 miljonist ameeriklasest on see viirus.

PCR testimine on tõeliselt kvantitatiivne asi, mis ütleb sulle midagi looduse kohta ja selle kohta, mis seal on, kuid see võimaldab võtta väga väikese tüki ükskõik mida ja muuta see mõõdetavaks.  Ja kui siis rääkida sellest, nagu see oleks tähtis, siis see on lihtsalt väärtõlgendus.

Need mõõtmised ei ole üldse täpsed. Need testid põhinevad kõik nähtamatutel asjadel, ja need tulemused on teatud mõttes tuletatud.

PCR testimine on lihtsalt protsess, mida kasutatakse millegi paljundamiseks. See ei ütle, et sa oled haige ja see ei ütle sulle, et see viirus, mille sa said, teeb su haigeks või midagi sellist.”

 

Loe ka meie pikemat artiklit Kary Mullisest.

Originaalvideo: https://www.youtube.com/watch?v=iWOJKuSKw5c&t=86s&ab_channel=WouterDeHeij

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt