Uuringud: videomängud võivad vallandada lapsel haruldase südameinfarkti

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. jaanuar 2023 kell 16:38Foto: Pixabay / JESHOOTS-com

Kui 16-aastane Jake Gallagher suri videomänge mängides südamerabandusse, jõudis Ühendkuningriigi teismelise surm rahvusvahelistesse uudistesse. Paljudes aruannetes nimetati 2013. aasta juhtumit haruldaseks üksikjuhtumiks, märkides, et teismelisel oli südamehaigus, mis seadis ta ohtu. Kuid uued uuringud näitavad, et sellised juhtumid on märksa tavalisemad. Austraalia teadlased, kes vaatasid läbi ligi 70 uuringut ja aruannet elektrooniliste mängude kardiovaskulaarsete riskide kohta, tuvastasid 22 last ja teismelist, kes kaotasid videomänge mängides teadvuse ning kogesid südame rütmihäireid ja muid südamega seotud tüsistusi.

 

Üheksateistkümnel, peamiselt meessoost mängijal vanuses 7–16 aastat, esines ebaregulaarseid südamelööke ehk ventrikulaarset arütmiat, kuuel lapsel oli südamerabandus ja neli surid ootamatult. Teadlased leidsid ka, et ainult 7-l 22-st oli eelnevalt diagnoositud arütmia või muud südameprobleemid.

„Videomängud võivad kujutada endast tõsist ohtu mõnele arütmiahäiretega lapsele; need võivad olla surmavad patsientidel, kellel on eelsoodumus, kuid sageli varem diagnoosimata arütmilisi seisundeid,” märgib Sydneys asuva laste südamekeskuse juhtivteadur, PhD Claire M. Lawley. “Lapsed, kes kaotavad elektroonilise mängimise ajal ootamatult teadvuse, peaksid saama südamearsti hinnangu, kuna see võib olla esimene märk tõsisest südameproblee

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt