VIDEO! Dr Breggin: Kas sinu ajukeemia on tasakaalust väljas?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. märts 2018 kell 12:35Toome sinuni teise video sarjast “Lihtsad faktid psühhiaatriast“, milles psühhiaater Peter Breggin räägib, mis toimub depressioonis oleva inimese ajus ja kuidas mõjutab ajukeemiat ravimite võtmine.

 

Kas teadsid, et depressioonis inimestel pole mitte üheski uuringus mitte kunagi tuvastatud madalat serotoniinitaset? Serotoniinipuuduse  kontseptsiooni mõtlesid välja ravimifirmad. See idee lähtus faktist, et antidepressandid tõstavad serotoniinitaset ajus. Sellest tehti tagurpidi tehe ja väideti, et depressiooni põhjuseks ongi serotoniini vähesus. Ent selline järeldus sarnaneb sisuliselt väitele, et suhtlemisärevuse põhjuseks on alkoholipuudus ajus.

Küll aga on nii, et kui inimesele anda antidepressante, mis tõstavad ajus leiduva serotoniini taset, siis käsitleb aju seda kui sekkumist, mille eesmärgiks on aju loomulikku tasakaalu häirida ning aju püüab end uuesti tasakaalu viia sellele sekkumisele vastu töötades. Kuna sünapsite vahel on antidepressantide tarbimise tulemusena serotoniini liiga palju, siis sellele vastukaaluks ajus:

– väheneb serotoniini tootmine;

– väheneb serotoniiniretseptorite arv;

– väheneb serotoniiniretseptorite tundlikkus.

Nende ajus toimuvate muutuste  mõjul hakkab mõnel inimesel juba ravimeid tarvitades tekkima tolerants ning tekivad võõrutussümptomid –  sest aju reaktsioon ravimitele kaalub üles antidepressantide soovitud mõju ajule. Tekib väsimus, apaatia, meeleolulangus, ärevus, ärrituvus jne.

Kui ravimite võtmine aga lõpetada, siis  tekib tõesti situatsioon, kus ajukeemia on sassis, sest retseptorite vahel leidub serotoniini  jälle tavapärases koguses, aga retseptorid ei tööta enam ja neid on vähemaks jäänud. Nüüd on ajus tõesti serotoniinipuudus. Ilmselt on osadel inimestel raskem neid retseptoreid taastada, seetõttu tekib võõrutussündroom. Mõnede inimeste puhul on see väga raske ja kauakestev.

Subtiitrid saad valida video alt paremast nurgast.

 

Peter R. Breggin on Harvardi ülikoolis hariduse omandanud  endine USA Riikliku Vaimse Tervise Instituudi (National Institute of Mental Health) konsultant. Teda on kutsutud „psühhiaatria südametunnistuseks“ tänu tema arvukatele teenetele vaimse tervise valdkonna edendamisel  paljude aastakümnete jooksul. Dr Breggini  elutöö on pannud aluse  psühhiaatriliste diagnooside ja ravimite kaasaegsele ja tõenduspõhisele kriitikale. Dr Breggin pooldab praeguse vaimse tervise süsteemi põhjalikku ümberkujundamist ja senisest humaansemate ning mõjusamate teraapiameetodite kasutuselevõttu. Tema uuringud ja teadustööd on  sundinud ravimifirmasid tegema suuri muudatusi paljude antidepressantide ja antipsühhootikumide infolehtedel. Dr Breggin on võtnud südameasjaks jagada nii spetsialistidele kui ka laiemale üldsusele infot selle kohta, kui suurt kahju tekitatakse USA lastele tänapäeval neile psühhiaatrilisi ravimeid välja kirjutades.

Dr Breggin on olnud õppejõud mitmetes ülikoolides ning hetkel on tal erapraksis Ithacas New Yorkis.

Meditsiinilise kohtueksperdina on Peter Bregginil  palju väärtuslikke teadmisi selle kohta, milliseid meetodeid kasutavad ravimifirmad sageli  üldsuse petmiseks psühhiaatriliste ravimite alaste uuringute läbiviimisel ning turundamisel. Ta on eksperdina andnud  tunnistusi paljudes kohtuvaidlustes,  mis on olnud seotud väärravi, ravimite tootja poolse vastutuse  ja ravimite tervistkahjustavate kõrvalmõjudega,  eetiliselt küsitavate elektrišokiteraapiatega  ning patsientide psüühika mõjutamise eesmärgil teostatud ajuoperatsioonidega.

 

Tähelepanu! Psühhiaatriliste ravimite vähendamine või lõpetamine võib olla väga ohtlik! Turvalise võõrutuse kohta leiad infot siit: https://ravimid.wordpress.com/voorutus/

Allikad: Psühhiaatrilistest ravimitest taastujate Youtube´i kanalDr Breggini koduleht

Foto: BigStock

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt