VIDEO! Dr Breggin: Psühhiaatrilised ravimid on ohtlikumad, kui sa eales oled arvanud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. märts 2018 kell 9:37Toome teie ette dr Peter R. Breggini eestikeelsete subtiitritega varustatud videoseeria, milles ta räägib psühhiaatriliste ravimite varjukülgedest. Peter R. Breggin on Harvardi ülikoolis hariduse omandanud USA riikliku vaimse tervise instituudi (National Institute of Mental Health) endine konsultant. Teda on kutsutud “psühhiaatria südametunnistuseks“ tänu tema arvukatele teenetele vaimse tervise valdkonna edendamisel  paljude aastakümnete jooksul. Dr Breggini elutöö on pannud aluse psühhiaatriliste diagnooside ja ravimite kaasaegsele ja tõenduspõhisele kriitikale. Dr Breggin pooldab praeguse vaimse tervise süsteemi põhjalikku ümberkujundamist ja senisest humaansemate ning mõjusamate teraapiameetodite kasutuselevõttu. Tema uuringud ja teadustööd on  sundinud ravimifirmasid tegema suuri muudatusi paljude antidepressantide ja antipsühhootikumide infolehtedel. Dr Breggin on võtnud südameasjaks jagada nii spetsialistidele kui ka laiemale üldsusele infot selle kohta, kui suurt kahju tekitatakse USA lastele tänapäeval neile psühhiaatrilisi ravimeid välja kirjutades.

 

Subtiitrid saad valida video alt paremast nurgast.

 

Dr Breggin on olnud õppejõud mitmetes ülikoolides ning hetkel on tal erapraksis Ithacas New Yorkis.

Ta on kümnete teadusartiklite ning rohkem kui 20 meditsiiniteemalise raamatu autor. Bestselleriteks on saanud tema raamatud  “Mürgine psühhiaatria“ (“Toxic Psychiatry“) ning “Talking back to Prozac“ (“Vastuhakk Prozac’ile“). Mõned dr Breggini viimastel aastatel ilmunud raamatud on näiteks “Medication Madness“ (“Ravimihullus“) ning “Psychiatric Drug Withdrawal“ (“Võõrutus psühhiaatrilistest ravimitest“).

Meditsiinilise kohtueksperdina on Peter Bregginil rohkelt väärtuslikke teadmisi selle kohta, milliseid meetodeid kasutavad ravimifirmad sageli üldsuse petmiseks psühhiaatriliste ravimite alaste uuringute läbiviimisel ning turundamisel. Ta on eksperdina andnud  tunnistusi paljudes kohtuvaidlustes, mis on olnud seotud väärravi, ravimite tootjapoolse vastutuse ja ravimite tervistkahjustavate kõrvalmõjudega, eetiliselt küsitavate elektrišokiteraapiatega ning patsientide psüühika mõjutamise eesmärgil teostatud ajuoperatsioonidega.Dr Bregginit on kutsutud ka palju kordi oma ekspertarvamust esitama  USA kongressile ja mitmetele föderaalasutustele ning ta on olnud USA riikliku lennundusameti (FAA) ekspert psühhiaatriliste ravimite mõju osas. Ta on mitmeid kordi andnud tunnistusi ka USA Toidu ja Ravimiagentuuri (FDA) istungitel.

Dr Bregginil õnnestus meditsiinisüsteemi päris palju ümber kujundada juba 1970ndatel aastatel, kui tänu tema tööle peatati läänemaailmas peaaegu täielikult lobotoomiate ja teiste inimpsüühika muutmiseks teostatud ebaeetiliste ajuoperatsioonide sooritamine. 1990ndatel õnnestus dr Bregginil peatada riiklik eugeenikaprojekt, mis oleks rängalt rikkunud USA vaesemate linnaelanike inimõigusi.

 

Tähelepanu! Psühhiaatriliste ravimite vähendamine või lõpetamine võib olla väga ohtlik! Turvalise võõrutuse kohta leiad infot siit: https://ravimid.wordpress.com/voorutus/

Allikad: Psühhiaatrilistest ravimitest taastujate Youtube´i kanal, Dr Breggini koduleht

Foto: BigStock

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt