Augustis toimub Eesti esimene hingamislaulupidu “Kas Sa armastad puhast õhku?“

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. juuni 2021 kell 11:4420. augustil toimub Põlvamaal Eesti esimene Hingamislaulupidu „Kas Sa armastad puhast õhku?“, et tähistada kodumaa taasiseseisvumist, ühendades hingamistöö eestlaste poolt armastatud ühislaulmise traditsiooniga. Alates tänasest saab peole registreeruda nii Hingamislaulupeo kodulehel kui Piletilevis.

 

Hingamislaulupidu seob endas lisaks teadliku hingamise praktikatele ja muusikale ka pärimuskultuuri ja looduslähedase eluviisi. Ühepäevane sündmus saab toimuma 20. augustil imekaunis Valgemetsa puhkekülas Põlvamaal. Alates tänasesest, 1. juunist on piletid Eesti esimesele Hingamislaulupeole saadaval kodulehel hingamislaulupidu.ee ja Piletilevis. Lisaks saab jätkuvalt panna õla alla Hingamislaulupeo toetamisele Hooandjas.

Liikumise üks algatajatest, Heiki Tomson on hingamistööga tegelenud üle kuue aasta, jõudes selleni peale läbipõlemist ettevõtluses. “Usun siiralt, et teadlik hingamine on muutnud minu elu õnnelikumaks: olen hakanud paremini magama, teadlikumalt juhtima oma ärevusi ja hirme ning tõstnud enda sooritusvõimet,” jagab ta enda kogemust, soovides oma heaolu saladust kõigiga jagada. “Soovime jagada tervist edendavaid teadmisi lihtsalt, kõigile kättesaadavalt, ja samas aidata suhestuda ürgse looduse ja Eesti kultuurilooga,” selgitab teine algatajatest, hinnatud psühholoog ja hingamisterapeut Tiia Lõoke.

Hingamislaulupidu on uueks kohtumispaigaks, kus saab terve päeva jooksul osaleda meistriklassides, praktilistes töötubades ning ühistegevustes, mis ei eelda varasemat kokkupuudet hingamistööga. “Lisaks on avatud tervisetoodete laat väikeettevõtjatega, lastenurk ja loomulikult mitmekesine muusikaline programm,” tutvustab eelolevat kaaskorraldaja Leelo Lehtla. Päeva jooksul astuvad üles hinnatud Eesti muusikud Triinu Taul, Rändaja, Lepaseree, Karolin Kõrre, Kadri Lepasson ning kauge külaline Eduardo Agni Brasiiliast. Päev kulmineerub õhtuse ühishingamise ja -laulmisega ning peaesineja, armastatud laulja Hedvig Hansoni kontserdiga.

Vaata ka videopöördumist Telegrami lugejatele:

Lisainfo:
https://www.hooandja.ee/projekt/hingamislaulupidu
https://hingamislaulupidu.ee/

Foto: Valmedia / Adobe Stock

 

Allikas: pressiteade

Toimetas HingamislaulupiduKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt