Kuidas seljatada gripi-laadseid haiguseid? Süstal vs hingamine

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. jaanuar 2021 kell 12:53Foto: Andrea Piacquadio/ pexels.com

“Avaldan loo mis on inspireeritud viimase ja sündmustest, mis on globaalselt leidnud kõneainet ja mõjutamas meie kõigi tuleviku ja heaolu. Elame ebakindlatel aegadel ja just nüüd on oluline olla valvas ning teha endale parimaid valikuid. Artikkel mida loed on minu, kui hingamistreeneri ja –terapeudi isiklik vaatekoht, mitte ühene tõde. Soovin selle artikliga, et sa teeksid enda tervise jaoks parimad valikud sellel pimedal ajal,” kirjutab teadliku hingamise terapeut Heiki Tomson.

 

Ja see artikkel räägib viirushaigustest ja nende seljatamisest teadliku hingamise praktiseerimisega. Ühiskond on segadusse aetud, mida selles olukorras peale hakata. Massimeedia, ravimitööstus, suurkorporatsioonid ja riiklikud struktuurid valmistavad meid ette „maskiballiks“. Kohe-kohe on välja tulemas „süstlamahlad“ vaktsiiniusklikele. Kas sina lähed selle kampaaniaga kaasa?

Massimeedia avaldused tunduvad väliselt tõesed olema – mida rohkem neid loed ja vaatad seda rohkem alateadus seda uskuma jääb. Rahvusvahelised autoriteedid ju kannavad maske – äkki peaks neid usaldama ja kandma ka? Meie alateadus vajab ju uskumustesüsteemi millel toetuda, eks? Mida ütleb sulle aga sinu enda keha? Ükski fakt pole tõestanud, et praegune gripiviirus oleks surmavam, kui varasemad gripiviirused. Ja praegune viirus levib kiiremini ja teatud saastatud ja ülerahvastatud piirkondades on nakkunute arv suurem, kuid tõestatud suremus suhtarvuna elanike kohta seda pole kinnitanud. Tänu eestlaste tarkusele ja hajusasustusele on meil võimalus selg sirgu lüüa ja tõestada, et see globaalne muinasjutt ei vasta tõele.

Kaitsemaskide kandmine. Kas tead, et läbi välja hingamise väljutab inimene oma organismist 70% toksiinidest? Need on jääkained, mürkained, mida keha ei taha. Seda teavad kõik arstid. Mitte roojamise, urineerimise või higistamisega – välja hingamisega. Ja me väljutame tugevaid tundeid ja emotsioone läbi välja hingamise. Me ei ütle ju sisse hingates „ Ma armastan sind“ või „Issand kui tubli inimene sa oled“ (võid ise praegu proovi teha)? Nii, et kui keegi, sa kannad maski, siis sa hingad oma keha heitgaasisid sisse tagasi. Sõltumatud arstid on ka seda kinnitanud, et inimese keha stressi tase tõuseb drastiliselt maski kandes ja inimesed väsivad kiiremini.

Ma ei kanna maski põhimõtteliselt ja ei soovita seda ka sinul teha (v.a riskigrupi inimestel). Miks – sest ma hoolin oma tervisest ja teistest inimestest. Kriitikud ütlevad, et kui sa ei kanna maski, siis sa oled vastutustundetu teiste inimeste suhtes. Ja massimeedia, ravimitööstus ja grupp inimesi, kellele see on kasulik soovivad, et sa näitaksid oma vastutustunnet sellega ülesse, et paned maski pähe. Veel öeldakse, et sa oled ilma maskita teistele ohtlik. Jälle üks tõestamata uskumus. Kuidas ma saan teistele inimestele ohtlik olla? Tõestage mulle ära. Ma olen terve inimene. Iga päev teen füüsilisi ja vaimseid praktikaid oma keha-meelesüsteemi tugevdamiseks. Kuidas ma saan teistele inimestele ohtlik olla? Ma oleks siis ju ka enne gripihooaega teistele ohtlik. Osad ütlevad: „Oled ohtlik teistele inimestele, kellel on võibolla nõrgem tervis“. Need kellel on nõrgem tervis – nendel inimestel on vaja ennast kaitsta.“ Aga mitte minu eest, ma ju ei kätle ja kallista inimest, kui ta ei soovi seda, eks? Ma hoolin teistest, ma küsin selleks eelnevalt luba. Ma ei käi ja ei hõõru ennast vastu teisi inimesi. Ma ei aevasta teistele näkku. Näed sa kedagi iga päev kellelegi näkku aevastamas? Mina igatahes pole näinud ja ma usun, et enamus inimesi seda ei tee, ega kavatse seda ka teha.

Kuhu ma tahan oma jutuga jõuda on see, et palun ära lase ennast mõjutada massi arvamusest, et sa oled vastutustundetu või hoolimatu või ohtlik teistele. Palun lase hinnangu andjal endale faktidega seda tõestada. See on ainult selle inimese arvamus. See, kui ta tõestab sulle ära faktidega, et sa oled maskita ohtlik, siis kingi talle 10€ ja ütle, et ta ostaks teise maski veel ja kannaks topelt nende inimeste eest ka kes ei usus seda globaalset muinasjuttu. Donald Trump nakatus ka viirussesse, kuigi teda valvab turvameeskond, kes varustab teda maskidega, kontrollib tema toitu ja vastutab tema füüsilise julgeoleku eest. Ta puhkas paar päeva ja juhtis riiki edasi.

Mul on veel üks trump – loodus seadused. Aastatuhandeid on kehtinud seadus, et surm saabub ALATI valikuliselt. Seega täiesti mõttetu on karta mingit lugu. Väikese huvigrupi inimeste lugu, kes on suurte, väga suurte rahade eest nõus seda lugu teid uskuma panema, et te ise nende süstla otsa tuleksite. Lugu käib ju ainult hirmu peal. Seda võimendatakse osavalt massimeedias võigaste kaadrite alateadvusele surmahirmuks. Kes kuuleb see see kuuleb. Mõtle ennem, kui sa kaitsemaski pähe paned. Mõtle ennem, kui sa süstla otsa lähed.

Mis oleks, kui sa ütleksid endale iga päev „Minu elutung on tugevam, kui surmatung“? Teeksid iga päev 10 kätekõverdust või kükki ja lisaksid iga päev või iga nädal ühe korduse? Ja ütle kätekõveruse ajal endale: „Minu elutung on tugevam, kui surmatung“. Võitle oma elu eest. Võitle oma uskumuste eest, päriselt ka. Kas sa arvad, et poliitikud võitlevad sinu õiguste eest? Või et arstid peavad su terveks ravima? Ei pea – sa ise oled oma elu peremees ja selle looja. Nii, et kui sa praegu veel ei tugevda teadlikult oma tervist, siis on viimane aeg hakata ise oma tervist tugevdama.

Tänapäeva immuunsüsteemi tugevdamine pole jõuga pingutamine vaid oskus ennast psüühiliselt kaitsta, võime hoida fookust ja lõdvestuda ning meeleseisundite regulatsioon. Teadlik hingamine on võti sellise eneseregulatsiooni saavutamiseks.

Kiirtee oma immuunsuse tugevdamiseks ja stressi vabastamiseks on teadlik hingamine. Selle praktiseerimine levib üle maailma kõikjal nende seas, kes on valmis muutuma ja usuvad, et nende tegudest ja valikutest sõltub nende elu ja heaolu. Kas tead seda, et kui sa teed näiteks 10 minutit täiskeha hingamist, siis su kehas rikastatakse ca 150 liitrit verd 2-3 korda suurema koguse hapnikuga? Või kui sa tuled hingamisteraapiasse, siis tunni jooksul rikastatakse su kehas umbes 900 liitrit verd mitmekordselt hapnikuga? See puhastab su rakke toksiinidest ja parandab ainevahetust. Ja mitte ainult – see tasakaalustab ka vasaku ja parema ajupoolkera koostööd ja kõrvaldab ärevuse ja mõtete vada peas. Kuna ajus blokeeritakse samaaegselt stressihormoonide tootmine ja algab rõõmu hormoonide (serotoniin, endorfiin jt) tootmine, siis kaob ka väsimus ja pinged kehast. Seda kasu on teadlikult kasutanud aastasadu Ida meditsiin, mis on kõrgelt hinnatud ka tänapäeval.

Kui sa ei usu, siis võta mu väljakutse vastu ja tee prooviks 10 täiskeha hingamist. Seda harjutust saavad teha kõik inimesed, kellel on nabanupp. 10 korda on vaja vaid sisse-välja hingata ja see võtab aega umbes 5 minutit.

 

HARJUTUS: Täiskeha hingamine

  • Leia endale sobiv selg sirgu istumisasend, luba oma kehal lõdvestuda
  • Luba kõik mõtted peast vabaks ja keskendu oma hingamisele
  • Sulge oma silmad ja hakka nina kaudu aeglaselt, sügavalt ja pehmelt hingama
  • Sisse ja välja hingamine venita 8-9 sekundi peale. Kui füüsiline hingamine peatub, siis jätka energilise hingamisega seni, kui oled mõttes loendanud 9-ni
  • Hingamise ajal hoia pehmelt tähelepanu selles kohas oma kehas, kus asub hetkel hingamine
  • Sisse hingamist alusta lahkliha piirkonnast, liikudes ülespoole täites hingamisega alakõhu, diafragma ja lõpetades kopsutippudes ja välja hingates luba tühjendada kõigepealt kopsutipud, diafragma ning seejärel alakõht ning too välja hingamise lõpus naba nii palju kui saad pehmelt selgroo poole.
  • Väldi sisse ja välja hingamise vahel pause
  • Tee harjutus lõpuni – 10 sisse välja hingamist

Kuidas sa ennast tunned peale harjutust? Kas pea on selgem? Kas jutuvada peas on vähenenud? Tunned sa ennast kergemana, rõõmsamana? Kui soovid tugevdada oma tervist, siis tee seda harjutust iga päev 3 korda päevas 5 minutit korraga. Veel parem, kui sa teed seda 10 minutit järjest. Hoia lihtsalt fookust ja hingad – on ju lihtne?

Kui see harjutus meeldis sulle, siis jaga seda infot ka oma sõpradega. Ja iga kord, kui sa seda harjutust teed kujuta ette et sa täidad iga oma keha raku puhta eluenergiaga sisse hingates endale öelda: „Minu elutung on tugevam, kui surmatung“. Seda, et teadlik hingamine kiirteena tervist ja immuunsüsteemi tugevdab on meditsiiniliselt tõestatud fakt. Ühekordne, ega kahekordse maski kandmine seda kindlasti ei tee.

 

Heiki Tomson

 

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt