Kas me võiksime lõpetada teesklemise, et me teame?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. juuni 2019 kell 12:40“Kas me võiksime lõpetada teesklemise, et me teame? Kas me võiksime lubada endil puhata mitteteadmises ja selle lõpmatus müsteeriumis? Kui me peaksime kõike teadma, siis kas me ei teaks seda,” mõtiskleb Marelle Kaelep oma Facebooki lehel.

 

Kas elu tundub olevat asi, mis vajab lahendust? Kas elu ei ole mitte ookean, millel me lainetame, ilma et peaksime teadma, kuhu see triivib. Elu sisenes sinusse, elu muutis su reaalsuseks, elu on loonud sinu ja kõik su ümber. Kas sa tõesti arvad, et sa ei või teda usaldada selles, kuhu see sind viib?

Kas sa näed kuhu sa juba jõudnud oled? Kas elu pole sind mitte juhtinud kui paati tundmatutel vetel siiani kus sa praegu oled? Läbi kõige, mis su teele on sattunud… olenemata kõigest, mis sa oled läbi elanud, oled sa jõudnud siia.

See hetk siin nagu ka iga eelmine hetk, ei oma ega ole omanud vastuseid tuleviku kohta; see on siin, et sind hoida. Sa ei saagi teada kuhu ta sind viib, lihtsalt naudi seda sõitu. Muuda see sõit endale müstilisemaks jäädes siia hetke, selle hetke lainele, kus sa viibid – tõuse jalule ja muuda see lainetus surfilauaks enda all, naudi seda hetke saades osaks sellest, sünkroonis selle lainega sa võid saada osa selle hetke ekstaasist. Tõuse sellele hetkele ja lase oma kujutlusvõimel mängelda. Elu üllatab, üllata teda vastu. Mängi eluga kaasa, võta osa – vasta talle, piiritus entusiasmis, piiritus ootusärevuses ava end ta üllatustele – näita talle, et sa oled valmis saama osaks tema igast seiklusmängust, igast takistusterajaks ja näita kuidas sa oskad kõike seda vastu võtta mängeldes, joovastuses selle hetke müsteeriumist, kuhu ta sind kandmas on, hetk hetke järel.

Kas me võiksime jätta oma kindlused, oma kaitsekihid, et kohtuda endaga läbi selle elukeerise? Kas me võiksime kogeda elu iga hetke elusust endasse voolamas?
Kas me võiksime püüda mitte leida vastuseid ja lahendusi, vaid näha endas seda suurt laiuvat ookeani, kus iga küsimus, iga kahtlus, iga tunne ja iga mõte tõuseb, et hetk hiljem taas lahustuda nendes vetes?

Kas me võiksime märgata kuidas need lood “minust” tõusevad ja lahustuvad nendes vetes?

Kas võiksime elu lainetesse sulades ärgata, et siseneda selle ookeani iga laine, iga hetke ektaasi?

 

Marelle Kaelep

 

Allikas: Marelle Kaelepi FB

Foto: Thomas / Pexels

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt